Czasopisma dla dzieci z wyd.Edipresse- nowości

Zapraszam Was dzisiaj na krótki przegląd czasopism z wydawnictwa Edipresse. Są to magazyny bardzo zróżnicowane tematycznie, więc każde dziecko na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.


Dla młodszych dzieci idealną propozycją będzie magazyn Smerfy- Edycja limitowana. Jest to gazetka z fantastycznymi dodatkami- na przykład w ostatnich numerach znajdziecie cekinową torebkę ( chłopcy podarowali ją swojej koleżance) oraz figurkę i zestaw naklejek. Jeśli chodzi o te figurki to można uzbierać całą kolekcję- jest to ciekawa opcja dla dzieci, które bardzo lubią tą bajkę. W środku gazetek znajduje się dużo ciekawych zadań np. kolorowanki, liczenie, ćwiczenie spostrzegawczości itd. Są również kolorowe plakaty oraz gry.Ciekawe publikacje czekają również na fanów bajki Gumball. Jest to na przykład wydanie specjalne magazynu, w którym jako dodatek przygotowano zestaw do szkoły- piórnik z wyposażeniem. W gazetce znajdują się ciekawe zadania do rozwiązania np. łamanie szyfru, kolorowanka, ćwiczenie na spostrzegawczość, czy labirynt. Są również ciekawostki o bohaterach kreskówki oraz na środku plan lekcji.
W serii Gumball ukazał się również "Przewodnik naukowy". Jest to książeczka niewielkiego formatu, która okazała się dla mnie dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Po raz kolejny przekonałam się jak fantastycznie można przemycić wiedzę naukową- wystarczy połączyć ją z ulubionymi kreskówkami i zaserwować dzieciom w formie zabawy. W tej książeczce dzieci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych i ważnych rzeczy z dziedziny chemii czy fizyki. Są tutaj również propozycje wykonania eksperymentów. To jest rewelacyjny sposób na zachęcenie dzieci do zdobywania wiedzy!Kolejną ciekawą propozycją dla dzieci ciekawych świata jest magazyn National Geographic Kids.
Kiedy ja byłam dzieckiem uwielbiałam czytać takie naukowe artykuły, często wypożyczałam magazyn National Geographic z biblioteki. Jaka szkoda, że wtedy nie było jeszcze tej publikacji w formie przeznaczonej dla dzieci. Myślę, że to rewelacyjny pomysł, a czasopismo jest naprawdę godne uwagi. Dzieci znajdą tutaj mnóstwo ciekawych artykułów dotyczących zwierząt, techniki, miejsc na świecie, czy ekologii. W tym numerze można przeczytać na przykład o rekordach Guinessa, o tym jak ratować planetę, jak ograniczyć marnowanie żywności, o niesamowitych psach, o lwach i wiele innych ciekawych informacji o świecie. Artykuły okraszone są pięknymi fotografiami. Do czasopisma dołączone są również dodatki- mini notesik do oznaczania odwiedzonych parków narodowych, plan lekcji oraz książeczka lego friends- również pełna ciekawostek.

Jak Wam się podobają przedstawione propozycje? Które czasopismo byłoby idealne dla Twojego dziecka?


Komentarze

  1. O NG dla dzieci! To może być hit 🖤

    OdpowiedzUsuń
  2. O, a my tej z National Geograpic nie dostaliśmy , a syn się najbardziej tym interesuje.

    OdpowiedzUsuń
  3. My zastanawiamy się nad zamawianiem National Geographic. Ja się uwielbia zwierzeta.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej