Atlas przyrodniczy dla dzieci- super książka dla małych przyrodników

Moi chłopcy ogromnie kochają przyrodę. Naprawdę to stwierdzenie nie jest żadną przesadą. Zachwycają ich kwiaty, drzewa, liście, wszelkie zwierzątka, a już przede wszystkim owady, które uwielbiają brać na ręce (głównie Filip). Bardzo często pytają mnie o nazwy spotkanych gatunków, a ja nie zawsze potrafię im odpowiedzieć. Idąc na spacer staramy się jak najwięcej obserwować i rozmawiać na przykład o roślinach i zwierzętach. Staram się pokazywać chłopcom ciekawe rzeczy i każdą okazję wykorzystywać do przemycania wiedzy- na przykład na spacerze bawimy się w rozpoznawanie nazw drzew.
Dlatego też wszelkie książki dotyczące przyrody są u nas bardzo mile widziane. Pozwalają nam one na rozszerzanie wiedzy i utrwalanie tych wiadomości, które chłopcy już mają. Najnowszą pozycją dotyczącą przyrody, jaka znalazła się  w naszej domowej biblioteczce jest Atlas przyrodniczy dla dzieci z wydawnictwa Aksjomat.


Tak jak przypuszczałam już patrząc na okładkę książka okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! To idealna pozycja dla moich małych przyrodników. Mnóstwo wiedzy zaserwowanej w przystępnej, ciekawej formie, a do tego fantastyczne ilustracje- od tego atlasu naprawdę ciężko się oderwać!
Książka podzielona jest na cztery rozdziały: Las, Łąka, Nad wodą oraz Na wsi. Na końcu znajduje się także indeks i słowniczek. Każdy rozdział to zbiór wiadomości na temat roślin, zwierząt, owadów. Są tutaj krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, a także ciekawostki o każdym ekosystemie. Tekst okraszony jest ilustracjami- rysunki przeplatają się tutaj z realnymi fotografiami, a te ostatnie szczególnie lubimy w książkach dla dzieci.


Dzięki atlasowi dzieci mogą nauczyć się rozróżniać drzewa, poznać najbardziej znane gatunki roślin-kwiatów, krzewów, mogą nauczyć się nazw owadów, płazów, gadów, ssaków i ptaków, a także poznać wiadomości dotyczące ich życia i rozwoju.Na końcu każdego rozdziału znajduje się nawet krótki komiks:


Ja tu tak cały czas o dzieciach, a prawda jest taka, że z tego atlasu to i dorośli dowiedzą się niejednej ciekawej rzeczy;) Ja dzięki chłopcom i czytaniu im ciągle dowiaduję się czegoś nowego. W końcu nie na darmo mówią, że człowiek uczy się przez całe życie.Oprócz tego, że książka jest bogata pod względem treści, to jest również pięknie wydana. Ma twardą oprawę i duży format. Pięknie wygląda w dziecięcej biblioteczce i doskonale nadaje się na prezent.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Aksjomat
Okładka: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 112
Cena: 34,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

  1. Uwielbiam wszelkie książki o tematyce przyrodniczej. Ta również wydaje się ciekawa. Nie słyszałam o tym atlasie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Trafiłaś w temat idealnie :) Właśnie szukam książek o takiej tematyce

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne grafiki, mój Alex jest jeszcze chyba za mały, ale warto znać takie pozycję na rynku literatury dziecięcej ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej