Psi Patrol- Gotowi do nauki- nowość!

Od jakiegoś czasu w telewizji można zobaczyć reklamę nowej publikacji- Psi Patrol. Gotowi do nauki. Jeśli jesteście ciekawi co to za książeczka i czy warto ją kupić zapraszam do przeczytania poniższej recenzji.


Jest to propozycja wydawnicza skierowana dla dzieci przedszkolnych, które zaczynają stawiać pierwsze kroki w pisaniu. Myślę więc, że idealnie sprawdzi się dla 5-i 6-latków. Publikacja składa się z książeczki aktywizującej oraz z kart- w każdej części znajduje się ich 16. Karty są różne- do nauczania początkowego, do memo, do piotrusia, do domina, do znajdowania par,  a także karty z fragmentami obrazka do ułożenia, karty zegar oraz karty niespodzianki. Już w trzecim numerze znajdziecie prezent- pudełko do przechowywania kart.

Kolekcja będzie liczyła 16 części, które będą się ukazywały co 2 tygodnie. Tutaj prezentuję Wam część 1. Od 10 września możecie kupić część 2, a od 24 września trzecią. Koszt jednego numeru to 9.99 zł, więc myślę, że cena naprawdę korzystna.

Skupmy się teraz na samej książeczce. Tak jak wspomniałam jest to książeczka aktywizująca, w której nacisk jest położony na naukę pisania. W zadaniach towarzyszą dzieciom pieski z Psiego patrolu- z nimi nauka musi być przyjemnością. W pierwszym numerze mamy takie zadania jak- pisanie szlaczków, pisanie literek A i B, a także cyferek 1 i 2. Jest także zaznaczony prawidłowy kierunek pisania.
Oprócz tego znajdują się tutaj inne ćwiczenia- labirynt, rysowanie po śladzie i kolorowanie, szukanie takich samych elementów, szukanie różnic. Jest również krótkie opowiadanie o psim patrolu.Muszę przyznać, że książeczka bardzo mi się podoba. Myślę, że kolekcja jest godna uwagi i idealnie łączy w sobie zabawę z edukacją.


Komentarze

 1. U nas chwilowo pauza z psim patrolem, ale to był szal! Dobre trzy lata oglądaliśmy 😄

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda nie jestem na tym etapie życia, ale jestem jak najbardziej Za wszelkimi formami kreatywności dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczyna się u nas faza na psi patrol... Strach mojej córce te książeczki pokazać, bo będzie chciała wszystko naraz w szale entuzjazmu pobazgrać :) Trochę za wcześnie dla mojej córki na naukę pisania chyba, ale nie przeszkadza to w kupieniu dla niej tych książeczek, mam murowany spokój na cały wieczór!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim siostrzeńcom bardzo podoba się psi patrol :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż dziećmi nie jesteśmy, lubimy Psi Patrol. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy, lubimy i powoli rozwiązujemy zadania ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej