Świnka Peppa- nowości- książeczka i magazynW ostatnim czasie Kubuś rozwiązywał książeczki z zadaniami z serii Peppa Pig-Chrum Chrum. Tak mu się spodobało, że rozwiązał kilka numerów pod rząd, w tym najnowszy- "Zabawy w lesie". Książeczki te są naprawdę świetne. Mają mnóstwo ciekawych i zróżnicowanych zadań, poziomem idealnie dostosowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. Do ćwiczeń dołączone są naklejki, które świetnie urozmaicają zabawę. Przykładowe zadania jakie znaleźliśmy w najnowszej książeczce to np. rysowanie drogi i wykonywanie napotkanych zadań:


Liczenie, rysowanie ulubionego owocu, szukanie różnic, łączenie cieni i odpowiadanie na pytania:


Gra planszowa, labirynt, dopasowywanie kolorów, uzupełnianie obrazka brakującymi fragmentami, kolorowanie, pisanie po śladzie:
Książeczka liczy sobie 24 strony. Na pewno będę musiała zamówić Kubusiowi jeszcze więcej archiwalnych numerów, bo rozwiązywanie tych ćwiczeń sprawiło mu naprawdę sporo frajdy. Na szczęście na stanie mamy jeszcze czasopismo, które również spodobało się Kubusiowi i aktualnie wykonuje zadania właśnie w gazetce. Ucieszył się również z dodatku, którym jest mały zestaw klocków. Jest również dodatek dla rodziców- możliwość zamówienia bezpłatnego opakowania Omega 3 dla dzieci.


W czasopiśmie oprócz zadań do rozwiązywania są także dwa krótkie opowiadania do czytania, przepis na kanapeczki, model dźwigu do samodzielnego wykonania i konkurs plastyczny.


Ćwiczeń jest tutaj naprawdę sporo. Dzieci mogą ćwiczyć liczenie, pisanie po śladzie, kolorowanie, spostrzegawczość, rozumienie różnych pojęć. Są tu labirynty, łączenie elementów, nauka rysowania i wiele innych ciekawych propozycji na naukę poprzez zabawę z Peppą i jej przyjaciółmi:

Gazetka kosztuje 9,99 zł i jest naprawdę ciekawą propozycją na długie jesienne wieczory. Kolejny numer ukaże się 27 września. Bez wątpienia jest to czasopismo, które rozwija i wspiera kreatywność.

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej