Opowiadania do nauki czytania, czyli kolejne książki dla początkujących czytelników

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy temacie, który poruszyłam ostatnio- czyli jak motywować dzieci do czytania. Pisałam Wam o tym, że warto podsuwać małym czytelnikom książki dostosowane do ich poziomu i takie, których czytanie nie sprawia dużych trudności. To jest bardzo ważne, ponieważ zbyt trudna książka, napisana drobnym drukiem może zniechęcać dziecko do samodzielnego czytania. Warto więc wybierać takie tytuły, które będą sprawiały radość i dawały satysfakcję.
Świetną serię dla dzieci, które czytają już samodzielnie znajdziecie w ofercie wydawnictwa Aksjomat. Są to książki "Opowiadania do nauki czytania." Książeczki te mają całkiem sporo tekstu, ale tekst ten napisany jest dużą czcionką, która jest ogromnym ułatwieniem na początku przygody z samodzielnym czytaniem.


W serii znajdziecie mnóstwo ciekawych tytułów. Już po okładkach widać, że nie są to kolejne nieco nudne podręcznikowe czytanki w stylu Ala ma kota, a Janek lubi kwiatki;) O nie, te książki to prawdziwe czytelnicze przygody, a nie ma lepszej motywacji od książki, która jest ciekawa i wciąga od pierwszej strony. Dzięki tej serii nasze dzieci mają okazję przekonać się o tym, że czytanie to najlepsza rozrywka pod słońcem. Każda książeczka w serii to inna tematyka- nie brakuje tutaj przygód, ciekawych wydarzeń, a nawet odrobiny historii. Jedno jest pewne- czytanie tych książek rozbudzi dziecięcą wyobraźnię!Podczas czytania tych książek mali czytelnicy przeniosą się w czasie z Julką, jej mamą i wynalazcą Szymonem, razem z Piotrkiem poszukają zagubionego szczeniaka, dowiedzą się, kto i kiedy wymyślił lody, razem z kapitanem Paskalem przeżyją rejs pełen niebezpieczeństw, spotkają deszczowego skrzata, a także rozwiążą niezwykłą tajemnicę związaną z duchem, który zamieszkał w pakamerze dziadka! Filip jako pierwszą postanowił przeczytać właśnie tą ostatnią książkę- zafascynowało go to, że w opowieści występuje duch.Na końcu każdej historii na dzieci czeka mały sprawdzian- "Sprawdzamy, co pamiętamy"- czyli lista pytań, sprawdzających na ile uważnie tekst został przeczytany i zapamiętany. Czytanie ze zrozumieniem to bardzo potrzebna umiejętność, która ma się coraz gorzej, więc naprawdę warto ćwiczyć ją z dziećmi.


Duże litery, kolorowe ilustracje, ciekawy tekst i 32 strony- to są zalety, które sprawiają, że serię "Opowiadania do nauki czytania" naprawdę warto podsunąć naszym dzieciom. Gwarantuję, że podczas czytania będą się świetnie bawić!


 

Całą serię znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat, w dziale czytanki- kliknij tutaj


Komentarze

 1. Fajne ksiązeczki, duże litery to łatwo uczącym się będzie czytało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielki wybór zawsze mocno cieszy, nauka poprzez zabawę, spokojne wciąganie w sztukę czytania, baza pod pasję nieograniczonej wyobraźni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy książeczki wydawnictwa aksjomat

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie, że powstaje coraz więcej takich książek. My na razie jesteśmy na etapie samej nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oooo idealnie coś dla nas. Córka zaczęła pierwszą klasę, więc i naukę czytania.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej