Niezwykła peleryna i inne opowieści- opowiadania dla dzieci

W ostatnich dniach, co wieczór czytałam chłopcom opowiadania. Rzadko czytamy takie książki, częściej sięgamy po dłuższe opowieści na dobranoc, jednak tym razem książka z opowiadaniami bardzo nam się spodobała. Szczególnie przypadła ona do gustu Filipkowi, co skutkowało tym, że ani razu czytanie nie skończyło się na jednej historyjce. Po każdej zakończonej opowieści Filip krzyczał o kolejną.


Opowiadania, po które sięgnęliśmy to nowość z wydawnictwa Promic. Jest to książka napisana przez panią Ewę Monastyrską, w której znajdziecie 15 niezwykłych opowieści. Bohaterami opowiadań są najczęściej dzieci, ale znajdują się tutaj również historyjki o myszkach, ślimaku, pieskach, a nawet o narzędziach.


Również tematyka bajeczek jest bardzo zróżnicowana. Przeczytamy tutaj na przykład o chłopcu, który odkrył to, co w życiu jest najlepsze, o myszkach, które przekonały się, że nie warto oceniać innych, o ślimaku, który pokazał wszystkim jak ważne jest dążenie do celu. Jest opowiadanie o Pawełku, który dowiedział się, że wiara w drugiego człowieka jest niezwykle ważna i motywująca i o Tymku, który już wie, że warto gromadzić dobre wspomnienia, a nie warto skupiać się na złych rzeczach. Dzieci podczas  czytania mogą się również dowiedzieć, że rodzina jest tam, gdzie miłość, a na szczęście każdy może mieć własny pomysł. Choć opowiadania są różne łączy je jedno- każde z nich posiada ważne przesłanie i mądrość, którą warto przekazać dziecku. Chociaż są to historyjki pisane prostym językiem dla dzieci ich sens jest niezwykle głęboki. Ta książka zachęca do refleksji, wzrusza, pobudza emocje. Uczy wrażliwości, życzliwości, serdeczności i pokazuje jak ważni w życiu są ludzie, którzy nas otaczają- przyjaciele, znajomi, rodzina.
Naprawdę warto po nią sięgnąć!Kilka informacji o książce:
Autor: Ewa Monastyrska
Wydawnictwo: Promic
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 104
Cena: 22,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutajKomentarze

  1. Przyjazna książeczka i urocze ilustracje, w sam raz dla młodszych dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. A u nas na zmianę :) raz dłuższe, raz krótsze opowiadania, nawet ostatnio szukałam ciekawej książki właśnie z krótszymi opowiadaniami, by mieć w zapasie

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo miłe dla oka grafiki. Z chęcią bym przeczytała te opowiadania synkowi, niestety on na razie pozwala jedynie na czytanie świnki Peppy po raz tysięczny.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej