Opowiedz mi o...modlitwie


Dzieci to bardzo mądre i ciekawskie stworzenia. Zadają setki pytań, które nie raz nas dorosłych wprawiają w konsternację. Czasami nawet nie potrafimy odpowiedzieć na niektóre z nich. Zdarza się, że maluch pyta nas o rzeczy wydawałoby się oczywiste, a kiedy chcemy odpowiedzieć brakuje nam pomysłu.
A co jeśli dziecko zacznie zadawać pytania związane z wiarą? To dopiero może być twardy orzech do zgryzienia. Nawet nam dorosłym ciężko jest pojąć niektóre sprawy, a co mówić kilkulatkowi.
Jeśli jesteś osobą wierzącą i zależy ci na tym, aby te wartości przekazać swoim pociechom koniecznie sięgnij po książkę, którą teraz opiszę.


"Opowiedz mi o Panu Bogu. Modlitwa i Przykazania" to już druga książka z tej serii, którą mam przyjemność pokazać na blogu. Dla przypomnienia recenzja pierwszej znajduje się tutaj
Tym razem autor prowadzi nas przez zagadnienia związane z modlitwą, bożymi przykazaniami, kościołem i sakramentami.
Bohaterem książki jest Marcin, który interesuje się zagadnieniami związanymi z religią i zadaje pytania np. o to dlaczego jest wiele kościołów, po co ludziom chrzest, na co komu przykazania i co jest potrzebne, aby dobrze się modlić. Na wszystkie te pytania dostaje odpowiedzi w formie krótkich opowiadań. Forma tych przypowieści jest bardzo prosta i zrozumiała dla najmłodszych czytelników. A nawet i rodzicom pozwala spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy.
Tą książkę czyta się lekko i przyjemnie pomimo, że mówi o sprawach ważnych i niekiedy trudnych. I tak jak we wszystkich książeczkach z tego wydawnictwa całość uzupełniona jest ładnymi, kolorowymi ilustracjami.
Taka lektura możne stać się nieocenioną pomocą dla nas rodziców. Warto od małego zapoznawać dzieci z kwestiami wiary. Oczywiście nic na siłę, ale pamiętajcie, że czym skorupka za młodu nasiąknie...
A te opowiadania mówią nawet nie tyle o religijności, a po prostu o tym jak warto żyć- że trzeba kochać innych i pomagać im, że warto szukać swojej drogi, że do normalnego funkcjonowania potrzebne są reguły i przepisy, że aby być szczęśliwym trzeba umieć świętować.
Ja tą książkę polecam, bo to mądra i wartościowa lektura.

Kilka informacji praktycznych o książce:
Wydawnictwo: Promic
Autor: Josef Osterwalder
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Cena: 27,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik
"Najwyraźniej Marcin był zbity z tropu.
-Czy to znaczy, że słuchanie też może być modlitwą?-zapytał.- Hm...ale czy człowiek wtedy coś w ogóle słyszy?
-Głosu Boga nie słyszy się tak samo jak innych głosów. Ale czasem słyszymy Jego głos w naszym sercu. Na przykład jakiś wewnętrzny głos mówi nam: "Ten człowiek jest smutny, powinniśmy mu pomóc". To jest chyba wezwanie Boże, nie uważasz?
-Aha- ucieszył się- więc słyszymy Boga dzięki sercu.
I taki był końcowy wniosek Marcina. Trafił nim w dziesiątkę! "

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej