Bajki do czytania przed snem

Lubicie czytać swoim dzieciom? Macie rytuały z tym związane np. czytanie bajki na dobranoc?
U nas książki stanowią bardzo ważny element codzienności. Ja to typowy mol książkowy. Co prawda teraz nie mam zbyt wiele czasu na czytanie, ale dawniej pochłaniałam jedną książkę za drugą. Mój Filipek wdał się we mnie, bo też książeczki uwielbia. Czytamy codziennie, zazwyczaj w ciągu dnia, często też wieczorem. Kubuś chyba pójdzie w ślady brata, bo już teraz słucha z uwagą jak czytam i wyciąga rączki do książek;)

Na rynku jest ogromna ilość książek dla dzieci. Co jedna to piękniejsza. Zdarzają się też takie, które mi osobiście w ogóle się nie podobają i nigdy bym ich nie kupiła. Myślę, że warto wybierać dzieciom mądre lektury, które nie tylko bawią, ale też uczą i przekazują jakieś prawdy. Lubię bajki z morałem, które pokazują dzieciom dobre wzorce. Przez takie czytanie możemy nauczyć nasze dzieci naprawdę wielu rzeczy.
Takie mądre bajki możecie znaleźć w książce "20 bajek do czytania dzieciom przed snem" wydawnictwa Siedmioróg.

 

Bajki w tym zbiorze są bardzo różnorodne. Znajdziecie tu opowieści o zwierzętach np.nadgorliwym kogucie, wężu,który chciał być kolarzem, słowiku prowadzącym muzyczną szkołę, o ludziach np.szlachetnej dziewczynce o przezwisku Zielony Kapelusz, o krasnoludkach, a nawet o zabawkach. Jedne są króciutkie, inne znów znacznie dłuższe. To, co je łączy to piękne ilustracje oraz mądry przekaz. Nie wszystkie są jednakowo fajne, jedne podobały mi się bardziej, inne mniej. To kwestia gustu oczywiście. Niektóre natomiast naprawdę chwyciły mnie za serce jak chociażby pierwsza z nich "Mamo, nie wyobrażasz sobie jak bardzo cię kocham". Niby zwykła bajeczka dla dzieci, a skłania do refleksji- kiedy ostatnio powiedziałaś/eś swojej mamie, że ją kochasz?
Wiele z tych bajek przekazuje ważne prawdy życiowe np. że wiedza jest cenniejsza niż sława, że warto pomagać innym, że nie można dręczyć słabszych od siebie, że trzeba się dzielić, że warto mieć przyjaciół. Myślę, że te bajki przypadną do gustu i dzieciom i rodzicom. Mogą być wspaniałym wstępem do porozmawiania z dzieckiem np.o uczciwości, dobroci czy pomaganiu innym.
Jak wskazuje tytuł bajek jest 20, ale tak naprawdę jest ich 21. Zbiór kończy się bajką niespodzianką o postaciach z bajek, które stały się bezrobotne.
W mojej opinii jest to książka godna polecenia, idealnie nadająca się na prezent.
Nie będę się niepotrzebnie rozpisywać, sami zobaczcie:

Kilka informacji o książce:
Autor: Tamara Michałowska
Liczba stron: 158
Książka na stronie wydawnictwa: klik
Cena: 39,99 zł (oprawa twarda), 20,66 zł (oprawa miękka)
Wydawnictwo: Siedmioróg


Komentarze

  1. fajna juz widze po ilustracjach ze córeczce sie spodoba;0 Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  2. My też dużo czytamy i też częściej w ciągu dnia. Zdarza się, że Filip zaśnie przy czytaniu.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej