Rodzicu, nie panikuj!

Bycie mamą, czy tatą to nie jest prosta sprawa. To nie są tylko słodko śpiące bobaski, śliczne ciuszki i fajne zabawki. Na rodziców czyha wiele stresowych sytuacji. Począwszy od samej pielęgnacji dziecka, poprzez jego wychowanie, radzenie sobie z buntami, płaczami, aż poprzez wszelkiego rodzaju dolegliwości i choroby. Krótko mówiąc nie jest lekko. Aby lepiej radzić sobie z tymi zadaniami rodzice często sięgają po wsparcie w postaci poradników i różnej fachowej literatury.
Niedawno pisałam Wam, że ja osobiście nie przepadam za poradnikami. Doszłam jednak do wniosku, że czasami warto co nieco poczytać. Niekoniecznie, aby stosować wszystkie opisany rady i zalecenia, ale choćby po to, aby wyrobić sobie własne opinie i zdobyć jakąś teoretyczną wiedzę. Często taka wiedza przydaje się jednak w praktyce.
Dziś pokażę wam nowość na rynku wydawniczym, poradnik "Rodzicu, nie panikuj!" od wydawnictwa Rea.


Jest to dość obszerna publikacja poruszająca wiele kwestii związanych z opieką nad dzieckiem. Podzielona jest na trzy rozdziały. Pierwszy z nich dotyczy zagadnień dotyczących wychowania dziecka, od niemowlaka aż po nastolatka. Możemy dowiedzieć się np. jak postępować z bobasem, który ciągle płacze, jak radzić sobie z krnąbrnym przedszkolakiem czy jak pomóc nastolatkowi w trudnym wieku dojrzewania. Poruszone są kwestie związane z jedzeniem, wspieraniem zdolnego ucznia, pojawieniem się rodzeństwa, czy sposobem na przeprowadzenie dziecka przez rozwód rodziców.


Drugi rozdział dotyczy kwestii związanych ze zdrowiem dziecka. Znajduje się tutaj kompendium wiedzy dotyczącej najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Opisane są charakterystyczne objawy oraz sposób leczenia.Ostatni rozdział to "bezpieczeństwo i pierwsza pomoc". Zagadnienia bardzo ważne dla wszystkich rodziców. Każdy z nas powinien wiedzieć jak postępować w razie oparzenia, udławienia, bezdechu, wstrząsu czy zatrucia. Wiadomo, że nie da się dzieci w 100% zawsze uchronić przed wypadkami, dlatego tak ważne jest, abyśmy wiedzieli co robić, jak pomóc maluchowi, kiedy  dojdzie do takiej sytuacji. Obyśmy nie musieli nigdy tej wiedzy stosować w praktyce, ale jej przyswojenie  w teorii jest ważne i potrzebne.
Z książki dowiemy się także jak wykonać masaż serca, sztuczne oddychanie, jak zatamować krwotok, co robić gdy do gardła, ucha czy nosa dostanie się ciało obce.Na końcu poradnika znajduje się alfabetyczny indeks zagadnień, dzięki czemu szybko możemy odnaleźć, to co nas akurat interesuje.

Kilka informacji praktycznych:
Wydawnictwo: Rea
Liczba stron: 256
Oprawa: twarda
Cena: 39,90 zł (aktualnie promocja 33,91 zł)
Książka na stronie wydawnictwa: klik


Wydawnictwo Rea wydaje też wiele ciekawych książek dla dzieci, m.in serię o Kajtusiu. Są to krótkie, kolorowe książeczki opowiadające o przygodach małego chłopca i jego przyjaciół. W książeczce, którą posiadamy Kajtuś wraz ze swoimi przyjaciółmi szykuje w przedszkolu przedstawienie dla rodziców.
Wszystkie tytuły z tej serii możecie znaleźć tutaj

 

Komentarze

  1. O, uwielbiam Kajtusia! Chociaż jego to akurat znam z telewizji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja polecam książkę język niemowląt oczywiście dla mam początkujących, ta też widzę z opisu jest świetna, fajna też jest -Dziecio-zmagania -Kaz Cooke w świetny zabawny sposób doradza, pozdrawiam Monika Flok

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej