Rysujemy zmazujemy

Kilka dni temu w poście z cyklu Zabawy z dzieckiem wspomniałam Wam, że Filipek bardzo lubi rysowanie po kropkach i łączenie punktów. Do tej pory korzystaliśmy z książeczek, wydruków z internetu lub rysowałam mu sama. Dziś pokażę wam alternatywę dla tych trzech opcji. Zobaczcie jaką propozycję ma dla maluchów Wydawnictwo Niko


Zacznę od tego, że oferta wydawnictwa jest bardzo bogata, a to co widzicie na zdjęciu powyżej to tylko część książek z tej serii.
Ale do rzeczy- są to książeczki, które zawierają obrazki do rysowania po śladzie. Zadanie polega na łączeniu punktów, aby powstał rysunek. Największą zaletą są laminowane strony, dzięki czemu z książki można korzystać wielokrotnie. Do każdej z nich dołączony jest specjalny pisak z gąbeczką do ścierania. Pozwala to nie tylko na dłuższe cieszenie się zabawą, ale również na poprawianie błędów i ćwiczenie perfekcji w rysowaniu.


Jest to wspaniałe ćwiczenie dla małych rączek. Doskonałe przygotowanie do pisania i rozwijanie zdolności grafomotorycznych. Na pewno dużo atrakcyjniejsze dla dzieci niż tradycyjne rysowanie szlaczków.
Na każdej książeczce podany jest przedział wiekowy, więc możemy idealnie dobrać poziom trudności do naszego dziecka. Niektóre pozycje uwzględniają nawet zainteresowania dzieci np. specjalna książka dla dziewczynek, w której do rysowania są kucyki, księżniczki, sukienki : 
A jak dla dziewczynek, to są i dla chłopców: 


Dla najmłodszych dzieci idealnie nadaje się książeczka "Baw się z wiewiórkami" .Rysunki w niej zawarte są dość łatwe, bez wielu szczegółów. Idealne na początek.

Książeczki z serii "Baw się z ..wiewiórkami, pieskami, kotkami etc." mają po 16 stron i kosztują 9,99 zł. Natomiast "Połącz w pary", "Zwierzaki cudaki" itd mają stron 32, a ich cena to 14,99 zł. I tu jeszcze niespodzianka, bo wydawnictwo Niko oferuje darmową wysyłkę, więc płacisz tylko za książki bez dodatkowych kosztów! Prawda, że fajnie?
Mojemu Filipkowi zabawa z tymi książeczkami bardzo się spodobała. Lubię patrzeć jak w takim skupieniu siedzi i rysuje. Nawet jadąc do babci zapakował sobie książkę w plecaczek:)Polecam Wam tą serię i zapraszam do zerknięcie na stronę wydawnictwa Niko, które w swojej ofercie ma wiele świetnych książeczek dla dzieci. Recenzje kilku z nich wkrótce znajdziecie na blogu. Zdradzę też, że na dniach ruszy konkurs, w którym będziecie mieli szansę na wygranie zestawów książeczek ufundowanych przez wydawnictwo.


Komentarze

 1. Rewelacja! Zapisuję w pamięci na przyszłość!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już powoli możecie próbować takich zabaw:)Może akurat Michałkowi się spodoba

   Usuń
 2. Mój Filip tak dokładnie jeszcze by tego nie zrobił ;) Dla niego kredki i pisaki są po to żeby rysować na kartce to co się chce i w którym miejscu się chce. Mimo tego od jakiegoś czasu daję mu kolorowanki żeby trochę popatrzył i spróbował. On ma dopiero 20 miesięcy (a może już) wiem, że jak przyjdzie czas to będziemy bawić się też takim. Mamy też tablicę na pisaki ścieralne i też się dobrze bawi rysując i zmazując.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jak niedokładnie to i tak dziecko ma satysfakcję;) Praktyka czyni mistrza:)

   Usuń
 3. Ale świetne książeczki zapisuje na listę kup Gosia Blue

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne są, baw się z wiewiórka mamy, świetna jest :-) Monika Flok

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej