100 wierszy na każdą okazję

Dziś chciałabym Wam pokazać kolejną bardzo atrakcyjną książkę od wydawnictwa Siedmioróg. Jest to świetna propozycja dla nauczycieli przedszkola, klas 1-3 oraz dla rodziców, którzy pracują z dziećmi w domu.


"100 wierszy na każdą okazję" to obszerny zbiór utworów nawiązujących do najważniejszych wydarzeń w roku. Książka podzielona jest na 25 rozdziałów, z których każdy odpowiada jakiemuś świętu np. początek roku szkolnego, Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości, Boże Narodzenie, ale również pierwsze dni każdej pory roku, czy mniej ważne daty jak np. Prima Aprilis czy Walentynki. W każdym rozdziale znajduje się kilka wierszy na daną okazję, a także opracowanie edukacyjne. Są tu ciekawostki związane z danym wydarzeniem, ćwiczenia polegające np. na zinterpretowaniu utworu, a także różnorodne zadania do wykonania z dziećmi. Wszystko to okraszone przepięknymi, zabawnymi ilustracjami.
Książka jest bardzo kolorowa i na pewno atrakcyjna dla najmłodszych czytelników. Może być doskonałą pomocą naukową dla nauczycieli. Rewelacyjnie sprawdza się również podczas zabawy z dzieckiem w domu. Praca z tą książką jest doskonałym sposobem na przybliżenie dzieciom najważniejszych dat. Nauka przez zabawę jest dla małego człowieka najbardziej atrakcyjna, a ta pozycja nadaje się do tego idealnie.
W książce znajduje się aż 118 wierszy najwybitniejszych polskich autorów. 
Zobaczcie jak prezentuje się w środku:

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 168
Cena: 23,99zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik


 

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej