Mrowisko- rodzinna gra logiczna

Ostatnio na blogu pokazuję Wam sporo fantastycznych gier, ale myślę, że wszyscy się ze mną zgodzicie, że wspólne granie w gry to świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Ja osobiście to uwielbiam i każdą nową grę w naszym domu witam z ogromną radością. A już szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy tego czasu wolnego jest sporo taka rozrywka sprawdza się doskonale. Oczywiście nie wszystkie gry przypadają nam do gustu, ale są takie, które okazują się naprawdę świetne i mamy ochotę wracać do nich wielokrotnie. Jedną z takich gier jest ostatnio przez nas poznane Mrowisko z wydawnictwa Abino. Jak zawsze na początku zajrzyjmy i sprawdźmy, co znajduje się w pudełku. Zawartość gry Mrowisko to:
-44karty z tunelami
-4 pionki
-kostka
-karta wyjścia z mrowiska
-instrukcja


Gra Mrowisko jest grą logiczną. Przed rozpoczęciem rozgrywki tasujemy karty z tunelami i losowo rozkładamy je w takim układzie:


W rogach umieszczamy nasze pionki, czyli mrówki. Ogólna zasada gry polega na tym, żeby dotrzeć do środka, gdzie znajduje się wyjście z mrowiska. W każdej kolejce, albo rzucamy kostką i przesuwamy nasz pionek o odpowiednią liczbę kart, albo zamieniamy miejscami lub obracamy dowolną kartę, aby ułatwić sobie stworzenie tunelu. Możemy również utrudniać wyjście z mrowiska naszym przeciwnikom.

Początkowo wydawało mi się, że gra może być dość skomplikowana, ale na szczęście się pomyliłam. Rozgrywka jest bardzo łatwa, szybka i płynna, a takie gry lubimy najbardziej. Rekomendowany wiek gry to 5+ i myślę, że jest to bardzo trafnie dobrane. Filip lat (6.5) od razu załapał zasady i zaczął mnie bez większego wysiłku ogrywać, natomiast Kubuś (lat 4) nie bardzo jeszcze rozumie o co w tym chodzi.


Gra Mrowisko to idealna rozrywka dla całej rodziny. Uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia i zdrowej rywalizacji. W dodatku kosztuje tylko około 15 zł. Okazuje się, że ciekawa gra logiczna nie musi być droga. Bardzo nam się podoba i z przyjemnością Wam polecamy!

Grę znajdziecie na stronie wydawnictwa Abino- kliknij tutaj
Komentarze

 1. Wow! taka fajna innowacyjna gra :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo na czasie post. Zastanawiałam się jaką nową grę zamówić na ferie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy inną grę na tej zasadzie i wciąga dzieci bardzo

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry logiczne zawsze w cenie! Bardzo je lubimy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialna jest ta gra. Mimo, że planszówki nie mieszczą nam się już w szafie, to chyba kupimy tę. Będziemy grać w przerwie świątecznej:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie polecania fajnych gier są dla mnie zawsze mega sprawa a te rodzinne to juz cąłkiem w kręgu naszych zainteresowań!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tematy gier mam za sobą, ale pewnie ktoś skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Swietna gra, na jesienno-zimowe wieczory jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. PIerwszy raz czytam o tym wydawnictwie, a robilismy kilka dużych przeglądów gier

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej