Grudniowo-styczniowy przegląd gazetek dziecięcych

Ostatni tydzień zupełnie wybił mnie z rytmu pisania na blogu. Przygotowania do świąt, później wyjazdy, następnie poświąteczny odpoczynek- to wszystko sprawiło, że od kilku dni nie pojawił się na stronie żaden nowy post. Ale już wracam i biorę się ponownie do pracy. Na początek zapraszam na krótki przegląd nowości wśród magazynów dziecięcych.


Zacznijmy od czasopisma o dwóch sympatycznych dżinach, czyli Shimmer & Shine. Jest to magazyn skierowany do dziewczynek. Aktualny numer jest wydaniem świątecznym- jest tutaj tematyczne opowiadanie o tym jak Shimmer i Shine stały się pomocnicami samego świętego Mikołaja. Są również związane ze świętami zadania np. zgadywanki, gra planszowa, kolorowanka. Oczywiście jak w każdym numerze znajdziecie tutaj również prezenty- arkusze z naklejkami, latarkę oraz bransoletkę.
Drugim czasopismem skierowanym do dziewczynek jest L.O.L. Surprise! , ale tym razem wydanie specjalne. Jest to krótka gazetka z zadaniami i prezentem jakim jest naszyjnik zmieniający kolor i muszla, która szczerze mówiąc nie wiem do czego służy. Moje dzieci twierdzą, że to szczotka, ja jednak myślę, że jest to jakiś stojak na przybory lub biżuterię.
Oczywiście jednocześnie w sprzedaży dostępny jest zwykły magazyn L.O.L. surprise.

Bardzo ciekawym czasopismem, a właściwie książeczką jest Psi Patrol. Gotowi do nauki! Jest to kolekcja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jeśli jeszcze tego nie znacie, to naprawdę polecam. W każdym numerze znajduje się mnóstwo ciekawych zadań, opowiadanie, a także nauka pisania literek i cyferek. Do każdej książeczki dołączony jest również zestaw kart.


Ostatnim czasopismem, które Wam dzisiaj pokażę jest magazyn dla trochę starszych dzieci, czyli CN- Cartoon Network. Ogólnie nie jestem miłośniczką tej gazetki, nie lubię takich bajek, ani takiej grafiki. Chociaż w aktualnym numerze nie raziło mnie to, aż tak bardzo. W czasopiśmie znajdziecie artykuły na temat różnych kreskówek nadawanych na Cartoon Network, komiksy, a także zadania do rozwiązania.
Oczywiście są również prezenty- zabawka z bajki Jak wytresować smoka oraz "nieziemska plazma". I tutaj ciekawa sprawa- rozpakowując dodatki myślałam, że ta plazma to jakaś piłeczka. Jednak po jej otworzeniu okazało się, że w środku znajduje się dziwna substancja. Nasze pierwsze wrażenie było "Boże...kto robi takie zabawki dla dzieci, ale beznadzieja". Jednak szybko się okazało, że bardzo się pomyliliśmy. Nasi chłopcy zabrali masę do zabawy i przez godzinę mieliśmy ich z głowy! Okazało się, że zabawka bardzo im się spodobała i bawili się nią naprawdę kreatywnie.


Wydawcą przedstawionych w poście czasopism jest wydawnictwo Media Service Zawada.


Komentarze

 1. Podobają mi się te gazetki z Psim Patrolem uczące literek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nam też przydałaby się ta z Psim Patrolem. Jesteśmy właśnie na etapie nauki liter ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Z Psim Patrolem mamy i polecamy te gazetki. Sa naprawdę bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 4. LOL to zdecydowanie nr 1 u nas:0 świetne gazetki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. My właśnie zaczęliśmy fascynację gazetami i na razie meczymy w kółko Tupcia chrupcia :D

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej