Przegląd gazetek dziecięcych- listopad/grudzień

Dzisiaj o tym, co w kioskach piszczy, a raczej o co piszczą dzieci, czyli kilka słów o aktualnych czasopismach. Pod lupę weźmiemy cztery gazetki.


Zacznijmy do specjalnego wydania magazynu MiniMini+. Nie jest to gazetka w tradycyjnej formie, tylko rozkładany arkusz z kilkoma zadaniami po każdej stronie. Głównym elementem jest tu natomiast lampka nocna, która muszę przyznać jest naprawdę fajna. Mój mąż odrobinę ją zmodyfikował i chłopcy używają praktycznie codziennie.

Jednym z lepszych czasopism, które można aktualnie kupić jest magazyn Super Wings. W najnowszym numerze sympatyczne samoloty zapraszają nas w podróż do Finlandii. Dowiemy się tutaj kilku ciekawostek o tym kraju,  przeczytamy krótką bajkową opowieść, rozwiążemy ciekawe zadania i poznamy przepis na ciasteczka imbirowe. Dodatkowo na dzieci czeka plakat i konkurs plastyczny. Czasopismo ma charakter rozrywkowo-edukacyjny co bardzo mi się w nim podoba. Nie brakuje również prezencików- są to materiałowe bransoletki, naklejka, gierka i wyrzutnia.


Warto sięgnąć również po Psi patrol. Gotowi do nauki- aktualnie do kupienia jest numer szósty. Jest to kolekcja dla dzieci przedszkolnych, w której dzieci mogą ćwiczyć pisanie literek i cyferek, a także rozwiązywać różne ciekawe zadania. W każdej części znajduje się również coś do poczytania o dzielnych pieskach. Dodatkowo razem z książeczką kolekcjonuje się karty z kilku kategorii.


Ostatnie czasopismo, które mam okazję Wam pokazać to Treasure X. Zdecydowanie chłopięce, dla mnie osobiście graficznie wstrętne. Nie lubimy tego typu motywów, więc z całego magazynu spodobał nam się jedynie dodatek w postaci okularów. W środku gazetki znajduje się komiks oraz kilka zadań do rozwiązania.

Wydawcą przedstawionych magazynów jest wydawnictwo:Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej