National Geographic Kids- listopad/grudzień

Jesteście ciekawi o czym można przeczytać w najnowszym numerze jednego z najlepszych magazynów dla dzieci, czyli National Geographic Kids? Dlaczego najlepszym? Bo ta gazetka to tak ogromna dawka wiedzy i ciekawostek, że nie znajdziecie tego nigdzie indziej. To czasopismo, które kosztuje tylko 9.99 i przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży. My już przeczytaliśmy najnowszy numer, więc dzielimy się z Wami, tym co w środku.


Bohaterem tego numeru jest lis, o którym napisano aż cztery strony. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, gdzie mieszkają i jak żyją lisy, co jedzą i dlaczego okryły się taką złą sławą (czy słusznie?). Oczywiście lisy to nie jedyne zwierzęta, o których przeczytamy w tym numerze- jest tu również artykuł o waranach z Komodo, o ciekawych barwnych zwierzętach podwodnych oraz o drapieżnikach.


Nadal kontynuowany jest cykl Dzika Odyseja, czyli Safari po polskich parkach narodowych. Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 14 grudnia w Wigierskim Parku Narodowym.


Filipa najbardziej zainteresował artykuł o domach przyszłości (ciekawa jestem, czy kiedyś tak naprawdę będzie?!):


oraz o kosmosie:


Oczywiście to tylko niektóre z artykułów jakie znajdziecie w czasopiśmie. Jest tu mnóstwo ciekawostek, konkurs, zadania do rozwiązania, można również prześledzić książkowe i filmowe nowości dla dzieci.
Zdecydowanie National Geographic Kids to magazyn, w który warto inwestować. Jego misją jest rozbudzanie ciekawości świata wśród najmłodszych, poszerzanie ich wiedzy, wzbudzanie zainteresowania różnymi dziedzinami nauki. To jedyna gazetka, której po przeczytaniu nie przekazuję dalej tylko zostawiam chłopcom na przyszłość.
Kolejny numer ukaże się 17 grudnia.

Komentarze

  1. Nawet nie wiedziałam, że jest taka gazetka. Wygląda ciekawie i myślę, że moje dzieci byłyby nią zachwycone.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej