Gutek i potwory- Ratujmy park!

Dwa razy pokazywałam Wam książki o sympatycznym chłopcu imieniem Gutek i jego przyjaciołach- potworach książkowych. Mojemu Filipowi bardzo się one podobały i kiedy tylko ukazała się kolejna część, musieliśmy ją mieć.


Trzeci tom cyklu nosi tytuł "Ratujmy park"". Tym razem Gutek wraz z potworkami książkowymi odkrywa, że ich ulubiony park, z którego korzysta całe miasteczko ma zostać zamieniony w olbrzymie centrum handlowe. Nasi bohaterowie nie mogą bezczynnie patrzeć jak park zamienia się w jeden wielki plac budowy i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Próbują spotkać się z burmistrzem, tam poznają zaangażowanego w sprawę archeologa i wkrótce opracowują plan, który pozwoli im uratować park. A jak myślicie kto stoi za projektem budowy centrum handlowego? Oczywiście znany już z poprzednich części zły Doktor Brzydkof i jego pomocnik Śnięty.


Identycznie jak w poprzednich częściach, książka jest w połowie komiksem, co zwiększa jej atrakcyjność w oczach dzieci. Nie  brakuje także licznych odniesień do literatury, więc można powiedzieć, że opowieści o Gutku mają również charakter edukacyjny.
Książkę szybko się czyta, jest bogato ilustrowana i bardzo dynamiczna. Mój Filip bardzo lubi całą serię i z niecierpliwością czeka na kolejne części. Na razie książki o Gutku i potworkach czytam mu ja, ale kto wie, może za kilka miesięcy przeczyta je jeszcze raz, tym razem sam?


O poprzednich częściach z serii Gutek i potwory możecie przeczytać tutaj:
Pan Flat nadchodzi & Obronić Nautilusa


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: BoNoBo, Wydawnictwo RM
Autor: Tekst: Jaume Copons, Ilustracje: Liliana Fortuny
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 152
Cena: 19,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Książeczki ciekawe, ale grafika jakoś do mnie nie przemawia ;) Wiadomo, każdy ma inne "poczucie kreski" ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej