Wielkanocne zabawy i prace plastyczne

Ostatnio przygotowałam moim chłopcom kilka zabaw wielkanocnych, więc dzisiaj dzielę się z Wami moimi pomysłami.

Zabawa nr 1

Z kolorowych kartek wycięłam kształt jajek, a na nich narysowałam małe kółeczka. Zadanie polegało na wyklejeniu kółeczek plasteliną.  Ta zabawa bardzo spodobała się Kubusiowi.

Zabawa nr 2

Tą zabawę przygotowałam w dwóch wersjach- łatwiejsza dla Kubusia, trudniejsza dla Filipka. Na kartce narysowałam 10 pisanek z różnymi wzorami, identyczne pisanki wycięłam również luzem. Zadanie polegało na dopasowaniu identycznych jajek.Zabawa nr 3

Zasady identyczne jak w zabawie poprzedniej, wykorzystałam nawet drugą stronę tych samym jajek. Wersja dla Kubusia- na jajkach luzem miał cyferki, na tych na kartce natomiast odpowiednią liczbę elementów.
Wersja dla Filipa- na jajkach luzem miał kod np. 3o, na kartce natomiast odpowiednią liczbę i kształt elementów np. 3 koła, 5 trójkątów.Zabawa nr 4

Dla Filipka- rozsypanka wyrazowa, z której miał ułożyć wyraz "Wielkanoc". Później pobawiliśmy się w budowanie różnych innych słów z tych liter.Zabawa nr 5 

Dla Kubusia- dwa rodzaje jajek Kubuś miał posegregować w dwa zbiory. U nas jajka różniły się czerwonymi paskami, ale podczas tej zabawy można na przykład poćwiczyć kolory, czy liczenie, wystarczy przygotować odpowiednie pisanki. Warto, aby dziecko samo zauważyło cechę która różni poszczególne elementy.


Zabawa nr 6

Tabela logiczna- dla Filipka, czyli kolorowanie według określonego kodu.
Więcej o naszych zabawach z takimi tabelami możecie przeczytać tutaj- klikZabawa nr 7

Kolorowe kartki złożyłam na pół i z jednej strony wycięłam kształt jajka. W środku chłopcy wykleili stronę kolorowymi paskami. Następnie kartki złożyliśmy i skleiliśmy.
Zabawa nr 8

I na koniec w nagrodę za pięknie wykonane zadania pobawiliśmy się w szukanie pisanek. Jajka, które naszykowałam do zadań chowałam w pokoju, a chłopcy ich szukali. To jedna z ulubionych zabaw moich dzieci:) Później bawili się już sami- jeden chował, drugi szukał.

Jak Wam się podobają nasze propozycje na zabawy z motywem Wielkanocy? W głowie mam już kilka nowych pomysłów, więc być może wkrótce pojawi się kolejny post na ten temat.

Komentarze

 1. Super zabawy. Ta z plastelina na pewno u nas będzie hitem. Chodź spróbujemy wszystkich. Dobrze się tak zainspirować :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pomysły, niby proste a jednak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najbardziej lubię proste zabawy, które nie wymagają wielkich przygotowań

   Usuń
 3. Już wiem czym zajmę dziś syna! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam nadzieję,że zabawy się podobały synkowi:)

   Usuń
 4. Piękne prace. Pomysłowe i rozwijające.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspólnie spędzony czas w taki sposób jest bezcenny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, uwielbiam robić z chłopcami takie rzeczy

   Usuń
 6. Żeby to moje dziecko chciało się kiedyś tak grzecznie bawić �� Fajne pomysły, widać, że chłopcy podchwycili!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moi chłopcy to niezłe łobuzy, ale na hasło robimy pracę plastyczną rzucają wszystko i biegną do stolika:) uwielbiają zabawy kreatywne

   Usuń
 7. Dzisiaj u synka w przedszkolu były warsztaty wielkanocne, ale nie był szczególnie zainteresowany robieniem stroika i innych ozdób 🙈 Jest jeszcze za mały na takie zabawy 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie jak właśnie w przedszkolu takie rzeczy organizują. W domu też wiadomo że trzeba się zająć swoim dzieckiem

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej