Świnka Peppa- Zabawy na śniegu

Znacie świnkę Peppę? No jasne, że znacie, czy jest w ogóle rodzic, który jej nie zna? Dorośli nie rozumieją fenomenu tej bajki, a dzieci ją wprost kochają. Byłam pewna, że moi chłopcy są już na Peppę za duzi, jednak okazuje się, że byłam w błędzie. O ile jeszcze w przypadku trzyletniego Kuby jest to zrozumiałe, o tyle prawie 6 letni Filip mnie zadziwił. Jednak widać sentyment z wczesnego dzieciństwa pozostał i jak tylko zaczynam Kubie czytać książeczkę o Peppie, Filip w sekundę jest obok nas.


"Zabawy na śniegu" to książka, w której znajdują się dwa opowiadania o przygodach sympatycznej świnki i jej przyjaciół. W pierwszym z nich rodzina świnek przygotowuje się do świąt.  Kupują ogromną choinkę, a dzieci piszą list do Świętego Mikołaja. W noc jego wizyty Peppa wraz z Georgem spotykają Mikołaja przy choince i pomagają mu odtworzyć listę prezentów dla swoich przyjaciół (Mikołaj gapa zgubił listy od dzieci).W drugim opowiadaniu rodzina świnek wybiera się na lodowisko. Peppa i George jeszcze nigdy nie jeździli na łyżwach, więc trochę martwią się tym, jak sobie poradzą. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie, bo na lodzie czują się jak ryby w wodzie.Opowiadania idealnie nadają się do czytania nawet najmłodszym dzieciom, a i te nieco starsze, jak widać na naszym przykładzie znajdą tutaj coś dla siebie. Książeczka ma twardą oprawę, jest bardzo ładnie wydana, więc myślę, że świetnie sprawdzi się jako prezent pod choinkę, szczególnie dla małych fanów świnki Peppy. Myślę, że takie opowiadania z bohaterami popularnych bajek są doskonałą alternatywą dla oglądania telewizji. Wszak książka zawsze jest lepsza niż ekran:)


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Okładka: twarda
Liczba stron: 40
Cena: ok 14 zł

Książeczkę znajdziecie na:

Komentarze

  1. Fajne książeczki dla najmłodszych. Córka bardzo lubi Peppę, książeczka pewnie by się jej bardzo podobała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze lubiłam humor w Śwince Peppie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała. Mamy kilka książeczek z Pepą i bajek DVD :) mój synek bardzo je lubi :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej