Produkcja ozdób świątecznych rozpoczęta!

Filip przepadł. Przepadł w wycinaniu, klejeniu i składaniu. Od wczoraj produkuje łańcuchy, aniołki i inne ozdoby. Do pracy zaciągnął nawet dziadzia, który wpadł dziś w odwiedziny. Filip ogólnie uwielbia wszelkie prace plastyczne i manualne. Nie raz śmiejemy się, że jemu wystarczą kartony,kolorowy papier, nożyczki, klej i taśma, a zabawki są właściwie zbędne. Więc, kiedy Filip dostał do swoich rąk książeczki z wydawnictwa Jedność był przeszczęśliwy i od razu zabrał się do tworzenia.


"Anioły, gwiazdki, łańcuchy" to bardzo nietypowa książka. Nie ma tu nic do czytania, no może poza krótką instrukcją,a cała książka składa się z kolorowych kart. Karty te służą do wycinania i tworzenia z nich ozdób- łańcuchów, płatków śniegu, serduszek, aniołków, gwiazd i ozdób do zawieszenia np.na choince. Zdecydowanie to idealna książka dla mojego dziecka. Okazała się prawdziwym hitem zapewniając naszemu synowi zajęcie na wiele godzin, a nam chwilę ciszy i spokoju. Kartki w książce są kolorowe i ładnie zdobione różnymi świątecznymi motywami, a zrobione z nich ozdoby są naprawdę bardzo ładne.Instrukcje przydatne w wykonywaniu ozdób zamieszczone są na początku książki:


Filip stworzył już 3 długie łańcuchy- dwa z nich ozdabiają pokój chłopców, a jeden został podarowany babci i dziadziowi;) Oprócz tego kilka aniołków i śniegowych gwiazdek. Teraz przymierza się do zrobienia plecionego serduszka. A ja tylko chodzę i zbieram z dywanu całe stosy papierowych ścinek;)Oprócz tego Filipek ma w planach zrobienie szopki. Dzięki książeczce "Boże Narodzenie" mamy już gotowe postacie:)


 W tej sztywnostronnicowej książeczce kryje się bowiem niespodzianka- oprócz opowieści do czytania znajdują się tutaj szablony postaci i zwierzątek:Trzeba je powyciągać i złożyć. Bałam się, że po ich wyjęciu książeczka będzie źle wyglądała, ale jak się okazało zostało to dokładnie przemyślane- pod szablonem kryje się strona do czytania! Tak więc książeczka nic nie traci na tym, że coś z niej wyciągniemy.


Postaci są bardzo ładne graficznie i sztywne, nawet mój Kuba nie będzie w stanie ich szybko zniszczyć. Mamy już pomysł na szopkę i myślę, że bliżej świąt stanie ona pod naszą choinką.


Książeczka opowiada historię narodzenia Jezusa, w bardzo lekkiej, przystępnej dla najmłodszych dzieci formie. Bardzo podoba mi się i pod względem treści i ilustracji.

Obydwa tytuły jak sami widzicie są doskonałą pomocą w robieniu świątecznych dekoracji, zapewniając rozrywkę na wiele godzin i zachęcając dzieci do tworzenia. Uwielbiam kreatywne książki, a te dwie są po prostu rewelacyjne.

Kilka informacji o książkach:
Tytuł: Boże Narodzenie (książka układanka)
Okładka: twarda
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 12
Cena: 15 zł
Książka na stronie wydawnictwa- klik

Tytuł: Anioły, gwiazdki, łańcuchy
Okładka: miękka
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 8+100 kolorowych arkuszy
Cena: ok 21 zł
Książka na stronie wydawnictwa: kliknij tutaj


Komentarze

 1. Czasem żałuję, że moje dziecko jest już takie duże i nie ma ochoty na domową produkcję ozdób choinkowych :(

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniałe ksiazeczki , ozodby to cos co my uwielbiamy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te pierwszą mamy od roku i jeszcze w tym z niej skorzystamy.
  Drugiej nie znamy, ale widzę, że też jest swiświe.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej