Na deszczowe dni- książeczki z bohaterami bajek

Pogoda nam się zepsuła i znowu zrobiło się zimno i szaro. W dodatku na najbliższe dni prognozowane są opady deszczu. Mam nadzieję, że prawdziwa wiosna ( a właściwie prawie lato!) szybko do nas wróci i znowu całe dnie będziemy spędzali na powietrzu. Póki co niestety w perspektywie mamy więcej zabaw w domu.
Idealnym sposobem na zajęcie dzieciaków podczas niekorzystnej pogody są książeczki z bohaterami ulubionych bajek. W wydawaniu takich książek i czasopism specjalizuje się Wydawnictwo Media Service Zawada, które co chwila wypuszcza na rynek ciekawe nowości. Dziś pokażę Wam trzy przykładowe książeczki, które świetnie sprawdzą się do interesującej zabawy.


Rycerka Nella to książka aktywizująca z dużą ilością ciekawych zadań. Są tutaj ćwiczenia z liczenia, szukania szczegółów i różnic, kolorowania, rysowania, wymyślania własnej historii. Do zadań dołączone są naklejki, jest ich całkiem sporo. Książeczka ma przyjemną szatę graficzną i ciekawe polecenia, idealnie sprawdzi się i dla fanów bajki i dla dzieci, które jeszcze Nelli nie znają.
PJMASKS to wodna kolorowanka. Do zabawy wystarczy tylko kubek z wodą i pędzelek. Kolory ukryte są w kropeczkach na ilustracji, po kontakcie z wodą zostają uwolnione i obrazek nabiera barw. Mój Kubuś uwielbia takie kolorowanki i pokolorował całą naraz;) Muszę przyznać, że książeczka jest naprawdę dobra jakościowo i kolory są widoczne. Spotkałam się z takimi wodnymi kolorowankami,w  których efektu prawie nie było widać.
Blaze. Jeźdźcy światła to z kolei książeczka do czytania, której bohaterami są oczywiście megamaszyny. Jest świetną alternatywą dla bajki oglądanej w telewizji. W tym odcinku Blaze wraz z przyjaciółmi bierze udział w nocnym wyścigu. Niestety okazuje się, że ktoś ukradł światła. Na szczęście Gabby znajduje rozwiązanie problemu i zamontowuje Blaze'owi specjalne nocne oświetlenie. Dzięki temu Blaze wraz z A.J. mogą ruszyć w pościg za złodziejką świateł.
Moi chłopcy bardzo lubią bajkę Blaze i Megamaszyny i ja również ją lubię za to, że w każdym odcinku przemyca wiedzę z matematyki, fizyki i techniki.Książeczki znajdziecie m.in na:
Komentarze

 1. Książeczki z ulubionymi bohaterami to zawsze dobry pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba wszystkie dzieci uwielbiają książeczki z bohaterami z bajek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie przedstawione przez Ciebie książeczki mi się bardzo podobają i z pewnością dla dzieci też :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca propozycja dla młodych czytelników ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Był czas, kiedy tego typu książeczki były u nas na topie, ale obecnie syn już na nie za duży :)

  OdpowiedzUsuń
 6. PJMask i Blaze - te wskazał Syn. Cały czas lubi te bajki. Bardzo fajne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej