Rok wielkiej przygody-o przygotowaniach do Pierwszej Komunii

Pierwsza Komunia Święta...z czym Ci się kojarzy? Czy na myśl przychodzą ci prezenty, które otrzymałeś- rower, zegarek, radio? Takie prezenty otrzymywały dzieciaki kilka lat temu. Teraz pewnie na topie są laptopy, tablety i smartfony. A może białe koperty z papierkami w środku? O czym myślisz słysząc te trzy słowa? O wystawnym przyjęciu, spotkaniu rodzinnym i dzieciakach ubranych na biało? A może jesteś rodzicem, którego dziecko akurat przygotowuje się do tego dnia? Co jest dla Ciebie najważniejsze- jak twoja córka się zaprezentuje, jakie zbierze prezenty, czy wszystko się uda, czy przyjęcie będzie dość wystawne? Czasem wydaje mi się, że tak to wygląda w dzisiejszych czasach. STOP, czy to dobra droga? Czy to jest istotne w tym wszystkim?
Pamiętam dzień swojej pierwszej Komunii- wałki na włosach dzień wcześniej, biała sukienka z falbanami, w której czułam się jak panna młoda (wtedy nie było jeszcze jednakowych strojów i na Komunii odbywała się wielka rewia mody), tłumy ludzi pod kościołem, msza a następnie przyjęcie w domu. I oczywiście prezenty, wiadomo dla dziecka sprawa niezwykłej wagi. To wszystko jest ważne, ALE nie powinno przysłonić sensu tego wydarzenia.
Warto przystanąć i zastanowić się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi i świadomie przygotować i siebie i naszą pociechę do tego doniosłego dnia. I dziś propozycja, która może okazać się bardzo przydatna- piękna książka od wydawnictwa Promic.


"Rok wielkiej przygody" to opowieść o rodzeństwie-Kasi i Tomku. Tomek przygotowuje się właśnie do Pierwszej Komunii, a Kasia- jego siostra wiernie mu towarzyszy. To zwyczajne rodzeństwo- czasem się kłócą, dokuczają sobie, a nawet zdarza im się pobić. Najważniejsze jednak, że się kochają, wspierają, a nawet razem modlą. Towarzyszymy tym dzieciom przez cały niezwykły rok. Dlaczego niezwykły? Bo dzięki przygotowaniom do Komunii odkrywają oni znaczenie dobroci, miłości i wiary w codziennym życiu. Mali bohaterowie zmagają się z wieloma sytuacjami, często trudnymi i wymagającymi od nich wiele poświęcenia. Jednak dzięki zaufaniu Panu Bogu i pomocy kochających rodziców radzą sobie w każdej, nawet niełatwej sprawie.
Dzięki tej książce można wiele zrozumieć. To doskonała lektura nie tylko dla dzieci, ale nawet dla ich rodziców. Warto po nią sięgnąć już na początku przygotowań do Pierwszej Komunii. Przygody Kasi i Tomka mogą pomóc w dobrym przygotowaniu i zrozumieniu sensu tego wydarzenia. Warto pokazać dzieciom, że to nie prezenty i przyjęcie są istotą tego dnia.
Myślę, że "Rok wielkiej przygody" może być także świetnym prezentem na samą Komunię.
Ja polecam.

Kilka informacji o książce:
Autor: Olgierd Nassalski MIC
Wydawnictwo: Promic
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Cena: 29,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klikKomentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej