Nauka literek z wydawnictwem Niko

Śpieszę do Was z kolejną recenzją książeczek od wydawnictwa Niko. Tym razem coś dla dzieci, które wkraczają w świat literek i pisania. Trzy pozycje, które pomogą usprawnić małe rączki i wyćwiczyć ładne pisanie.


Literki od kropeczki do laseczki
Autor: Beata Krysińska
Liczba stron: 72
Cena: 14,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik


Jest to zbiór ćwiczeń do pisania literek. Na każdej stronie jest do narysowania duża literka oraz dwie linijki do pisania w rządku- są literki do napisania po kropeczkach, a następnie samodzielnie.
Są również ćwiczenia z pisania sylab, również po kropeczkach. Na końcu jest 5 stron z łamigłówką polegającą na odnalezieniu literek z plątaniny.

Literkowy zawrót głowy
Autor: Agnieszka Paszkiewicz
Liczba stron: 48
Cena: 13,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik


Jest to duży zbiór ćwiczeń dla dzieci, które uczą się pisać. Idealny jako uzupełnienie edukacji wczesnoszkolnej czy zerówkowej. W książeczce znajduje się dużo różnorodnych ćwiczeń graficznych. Są ćwiczenia na pisanie literek, szlaczków i sylab po kropeczkach. Są nawet całe wierszyki, które trzeba napisać po kropkach. Dodatkowo na końcu książki jest kilka łamigłówek- rebusy, krzyżówka, a nawet ćwiczenie na kolorowanie. Na ostatniej stronie dziecko może poćwiczyć także pisanie cyferek.

Literki cytrynowe- uczą pisania i poprawiają wymowę
Autor: Agnieszka Paszkiewicz
Liczba stron: 32
Cena: 6,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik


Tym razem coś dla fanów naklejek. Książeczka z ćwiczeniami do nauki literek wzbogacona naklejkami. O tym, że taka forma nauki jest atrakcyjna dla dziecka chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W książeczce tej, tak jak w poprzednich na każdej stronie mamy zadania polegające na pisaniu liter, tym razem nie po kropkach, a po śladach. Przy każdej literce znajduje się także rysunek do namalowania po kropkach. Na końcu znajdują się również szlaczki oraz cyferki do pisania. Bardzo fajna i tania pozycja, idealna do nauki pisania. Myślę, że dobrze nada się dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z pisaniem, bo literki są tu dość duże, doskonałe na początek.


Wszystkie te książeczki znajdziecie w ofercie wydawnictwa Niko, które przypominam oferuje darmową dostawę:) Polecam!
 


Komentarze

 1. Fajne a tak zapytam synek starszy ile ma lat? I czy już coś zaczyna pisać? Moja ma 3,5 ale nie chce nic ❌ interesuje ja to Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój Filip za miesiąc kończy trzy latka. Umie napisać kilka literek- A, T, O, I, L. On dość wcześnie zaczął się literkami interesować i dużo z nich zna. Ale ja na niego nie naciskam, wszystko w formie zabawy. Tak naprawdę nawet czterolatek nie musi umieć pisać, córeczka też jeszcze zdąży.

   Usuń
  2. no własnie moja jest oporna okropnie nie chce nic musze pomalutku ja do tego nastawiac

   Usuń
 2. My do pisania mamy jeszcze sporo czasu ;)
  kolorowe-usta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za namiary. Fajne książeczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dużo fajnych książeczek jest w tym wydawnictwie, polecam

   Usuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej