"Leo! Znowu ty?" Aleksandra Tyl wydawnictwo Lemoniada

 Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, która doskonale sprawdzi się dla najmłodszych nastolatków, ale jak się okazuje świetnie będą się przy niej bawić także dorośli. Przyznam się Wam, że jak zaczęłam czytać, tak przepadłam i nie mogłam się oderwać. Początkowo myślałam, że książkę zaproponuję Filipowi do samodzielnego przeczytania, ale okazało się, że dla niego jest jeszcze nieco za długa. Przeczytałam więc sama i schowałam dla chłopców na przyszłość, myślę, że za jakiś czas bardzo chętnie po nią sięgną. 

Bohaterem książki jest jedenastoletni Leonard, zwany przez przyjaciół i rodzinę Leo. Leo chodzi do 6 klasy i jak większość chłopców w jego wieku nie przepada za szkołą i nauką. Prawdę mówiąc uważa to wszystko za straszne nudy i stratę czasu. Na szczęście Leo ma jednak paczkę przyjaciół, z którymi szkolne życie nabiera barw. Chłopcy mają bowiem całą masę niestworzonych pomysłów i ogromny repertuar żartów i psot. Już w pierwszym rozdziale możemy przeczytać o tym jak Leo wraz z kolegami postanowili zamrozić kisiel, a następnie podrzucić go do łazienki jako mydło. Chłopcy obmyślają również wiele różnych metod na przechytrzenie nauczycieli. Największą przeszkodą w realizacji wszystkich działań jest jednak Laura- młodsza siostra Leo, która chodzi do tej samej szkoły. I jak to z siostrami bywa zawsze pojawia się tam, gdzie nie trzeba i nieraz przysparza Leonardowi nowych kłopotów. Książka jest dość gruba, ale czyta się ją  błyskawicznie. Jest naprawdę bardzo śmieszna. Czytając przypominały mi się różne zabawne wydarzenia z moich lat szkolnych i wszelkie głupie pomysły, które mieliśmy za dzieciaka. 

"Leo! To znowu Ty?" to książka, przy której nie da się być poważnym. To mnóstwo dobrej zabawy i tekst, który pochłania się jednym tchem. Przyznam, że uwagę na tę książkę zwróciłam dlatego, że została napisana przez Aleksandrę Tyl, a autorkę tą znam ze świetnych książek dla dorosłych. Jak widać pani Aleksandra równie dobrze odnajduje się w pisaniu dla dzieci i młodzieży. 

Mam nadzieję, że za jakiś czas moi chłopcy zachwycą się tą książką tak, jak ja teraz. A może nie wytrzymam i przeczytam im ją w ramach naszego wspólnego codziennego czytania? Na razie mamy ogromną kolejkę, ale może za jakiś czas skusimy się na ten tytuł. 


 

Kilka informacji o książce:

Autor: Aleksandra Tyl

Wydawnictwo: Lemoniada

Okładka: miękka

Rok wydania: listopad 2020

Liczba stron: 310

Cena: ok 25 zł

Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutajKomentarze

  1. A ja wcześniej nie spotkałam się z wydaw. Lemoniada:) Muszę zajrzeć na strone.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polub nas na Facebooku:)

Moje zdjęcie
Aneta S.
Mama Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek, zarówno tych dla dzieci, jak i literatury dla dorosłych. Fanka zabaw kreatywnych, puzzli i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej