"Kraina dzielnych obozowiczów"- przyjemna książeczka dla dzieci

W książkach dla dzieci bardzo lubimy motyw wakacji, z pewnością dlatego, że sami uwielbiamy podróżować po Polsce i przeżywać różne przygody. Dlatego też bardzo chętnie wyszukujemy różne lektury, które oscylują wokół tego tematu i wprowadzają nas w specyficzny klimat lata. Naszym ostatnim odkryciem jest książeczka "Kraina dzielnych obozowiczów" napisana przez panią Martynę Kwiatkowską.


Bohaterami książki jest trójka przyjaciół- Dorcia, Tadek i Maciek, którzy już od lat wspólnie przeżywają różne przygody (o tych przygodach można przeczytać w innych książkach z tej serii). Tym razem przyjaciele postanawiają wstąpić do drużyny harcerskiej. Na próbę idą na pierwszą zbiórkę i oczywiście okazuje się, że harcerskie życie bardzo naszej trójce odpowiada. Dzieci chętnie włączają się w przygotowane przez druhnę zabawy i szybko wciągają się w harcerskie życie. Wkrótce stają też przed pierwszym poważnym wyzwaniem- razem ze swoją drużyną wyjeżdżają na dwutygodniowy obóz harcerski. Choć towarzyszą im pewne obawy, przyjaciele szybko przekonują się, że obóz to wspaniała zabawa, a w harcerstwie pozostaną na stałe."Kraina dzielnych obozowiczów" to bardzo przyjemne opowiadanie nie tylko o harcerskim życiu, ale przede wszystkim o przyjaźni, dzięki której można pokonać nawet swoje lęki. To ciepła, króciutka historyjka, która idealnie nadaje się na jedną z pierwszych lektur dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Ma dużą czcionkę i kolorowe ilustracje, co zawsze zachęca początkujących czytelników. To również ciekawa, spokojna opowieść do rodzinnego przeczytania. Rozbudza dziecięcą wyobraźnię, zachęca do przeżywania przygód i wprowadza w atmosferę wakacyjnych wyjazdów. Bardzo nam się podoba.

Kilka informacji o książce: 
Autor: Martyna Kwiatkowska
Okładka: twarda
Liczba stron: 16
Cena: 27,99 zł
Książkę kupicie tutaj.

Komentarze

 1. Serdecznie dziękuję za piękne słowa o książeczce.

  Martyna Kwiatkowska

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pięknie wydana książka. Pozdrawiam Paulina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, fajnie byłoby wybrać się na obóz, ale teraz to chyba lepiej o tym poczytać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polub nas na Facebooku:)

Moje zdjęcie
Aneta S.
Mama Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek, zarówno tych dla dzieci, jak i literatury dla dorosłych. Fanka zabaw kreatywnych, puzzli i wycieczek po Polsce. Żłobkowa ciocia, która kocha swoją pracę:)

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej