Niesamowite przygody wynalazców- książka dla całej rodziny

Kiedy myślimy o wynalazcach w pierwszej kolejności na myśl przychodzą nam takie nazwiska jak Leonardo da Vinci, Thomas Edison, Alexander Graham Bell, czy Jan Gutenberg. Jednak w historii wynalazców było dużo, dużo więcej, właściwie każda rzecz jaką użytkujemy ma swojego wynalazcę.
Kim tak naprawdę byli wynalazcy? Jak wyglądało ich życie? Jak to się stało, że wpadli na swoje pomysły i skonstruowali wynalazki? Czy to dzieła przypadku, czy długich eksperymentów, często ryzykownych? Wiele rzeczy już na zawsze pozostanie tajemnicą, są jednak również fakty i opowieści historyczne, dzięki którym możemy dowiedzieć się czegoś o tych sławnych ludziach. Dzięki nowej książce od wydawnictwa RM mamy okazję podejrzeć życie wielkich naukowców i dowiedzieć się o nich kilku ciekawostek.


Czy wiecie, że choć żarówka jest najbardziej znanym wynalazkiem Thomasa Edisona, to wynalazł on także fonograf oraz mnóstwo innych rzeczy. Przez całe życie składał różne wnioski patentowe i nie zniechęcał się niepowodzeniami.
Czy słyszeliśmy o tym, że Alexander Graham Bell rywalizował o miano wynalazcy telefonu z innym naukowcem- Elisha Grey'em, a Alessandro Volta prowadził naukową wojnę z Luigim Galvanim?
A może znacie z historii fakt, że Jan Gutenberg, wynalazca druku wyrokiem sądu musiał oddać swój wynalazek- prasę drukarską mężczyźnie, od którego pożyczył pieniądze na uruchomienie drukarni?
Jestem pewna, że chociaż jeden z tych faktów musiał was zaskoczyć- mnie zaskoczyły wszystkie trzy. To jest tylko niewielki wycinek tego, czego dowiedzieliśmy się z książki o "Niesamowitych przygodach wynalazców".


Książka, którą Wam dzisiaj pokazuję to ciekawa lektura dla całej rodziny. Jest napisana w lekki, przystępny sposób, tak, aby nawet kilkuletnie dzieci były zainteresowane. Jednocześnie zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek i faktów historycznych, które zaciekawią dorosłych. Takich rzeczy nie mówiono nam w szkole, gdzie uczyliśmy się głównie suchych faktów, dat i nazwisk.


Scharakteryzowano tutaj 12 znanych i mniej znanych osobistości, które zapisały się na kartach historii jako wynalazcy z różnych dziedzin nauki. Każdy rozdział składa się z krótkiej charakterystyki naukowca oraz z ciekawego opowiadania na temat skonstruowanego wynalazku. Dodatkowo w książce nie brakuje kolorowych ilustracji. 


"Niesamowite przygody wynalazców" to świetna lekcja historii dla dużych i małych. Wiedza podana w taki sposób dużo łatwiej zostaje w głowie. Książka bardzo mi się podoba!


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: RM
Autor: Tekst: Sophie Blitman, Ilustracje: Arnaud Clermont
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 96
Cena: 19,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej