Karty edukacyjne- literki, cyferki i szlaczki

Nauka pisania to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Chociaż każdy kilkulatek prędzej czy później musi posiąść tą umiejętność często nauka przychodzi z niemałym trudem. Co zrobić kiedy nasze dziecko uparcie odmawia nauki pisania? Jak działać, kiedy dziecko ucieka na sam widok literek, czy cyferek? Odpowiedź jest prosta- przekonać je do nauki przez zabawę i podsunąć ciekawe alternatywy dla ołówka i zeszytu.
Obecnie dzieci mają to szczęście, że posiadają nieograniczony dostęp do ciekawych pomocy naukowych, dzięki czemu mogą uczyć się tego, co lubią i korzystać z materiałów, które są dla nich najlepsze i najciekawsze. Jeśli wasze dziecko niekoniecznie lubi pisanie w zeszycie lub dopiero zaczyna przygodę z nauką pisania, albo po prostu ma ochotę na jakąś odmianę podsuńcie mu nowe karty edukacyjne z wydawnictwa Aksjomat.


Karty te to zabawa na zasadzie "piszę i zmazuję". Każdy zestaw posiada suchościeralny marker oraz 24 śliskie karty. Po napisaniu lub narysowaniu wzoru wszystko można zetrzeć za pomocą małej gąbeczki przytwierdzonej do mazaka. Takim markerem pisze się bardzo lekko i przyjemnie, dla mnie jest to wręcz odprężające. No dobra przyznam się Wam, że sama lubię się tym pobawić:D
W serii znajdziecie trzy różne zestawy: Szlaczki, Literki i Cyferki. We wszystkich zestawach karty są dwustronne- po jednej stronie jest łatwiejszy obrazek do narysowania, po drugiej nieco trudniejszy rząd literek, cyferek czy szlaczków. Karty mają więc urozmaicony poziom trudności- u nad idealnie sprawdzają się i dla prawie czteroletniego Kubusia i dla 6.5 rocznego Filipa.
Dodatkowo w kartach "cyferki" znajdują się również proste działania matematyczne, a w kartach "Literki" całe słowa do napisania po śladzie. Natomiast w "Szlaczkach" znajdziecie mnóstwo kolorowych, różnorodnych obrazków.
Karty edukacyjne to świetny sposób na urozmaicenie nauki i doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które nie bardzo mają ochotę pisać w zeszycie. Idealnie sprawdzą się w domu, jak również w podróży. Zabawa kartami rozwija koncentrację i sprawność manualną, oraz przygotowuje dzieci do pisania. Docelowo przeznaczone są one dla dzieci od 5 roku życia, ale jak widać na naszym przykładzie sprawią frajdę również młodszym dzieciom.


Karty znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat:
Cyferki- kliknij tutaj
Literki- kliknij tutaj
Szlaczki- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Bardzo ładne wydanie tych kart, i podoba mi się, że dziecko może dodatkowo na nich ćwiczyć umiejętność pisania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No widzę właśnie, zestawy są dla dzieci 5+, ale też myślę, że zainteresują i młodsze maluchy. Pięknie opracowane, szkoła wydaje się niepotrzebna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasze dzieci uwielbiają takie zestawy suchościeralne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci chętnie sięgały po takie zabawy, a przy tym rozwijanie różnych umiejętności. :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej