Dziecko z baśni-nowość od Wydawnictwa Lucky

Wyobraź sobie, że w starej książce znajdujesz zasuszony tajemniczy kwiat. Najpierw myślisz, że to zwykły badyl, po czym przekonujesz się, że ten kwiat jest magiczny. Potrafi spełniać marzenia, ale nie twoje...


Taka przygoda spotkała Anetkę, bohaterkę książki "Dziecko z baśni". Anetka to zwykła dziewczynka, córka dyrektora szkoły. Jest poprawną uczennicą, ma wspaniałą rodzinę, brakuje jej tylko przyjaciółki. Jest niczym nie wyróżniającą się dwunastolatką.Pewnego dnia znajduje w książce zasuszony przez jej mamę magiczny kwiat paproci. Nie wierzy w jego działanie. tym bardziej, że wypowiada życzenia, a one się nie spełniają. Dopiero po czasie poznaje działanie kwiatu- spełnia on marzenia osób, których nie lubimy. A tych osób Anetka ma całą listę- zarozumiała sportsmenka Gosia,wiecznie narzekająca sekretarka w szkole, przezywana Łatą. Do tego Renia, która uchodzi za klasowe dziwadło, i jeszcze pan Pietruszka, wścibski sąsiad babci. Anetka, choć początkowo niechętnie prosi kwiat o spełnienie marzeń każdej z tych osób. A wtedy okazuje się, że kwiat jest naprawdę magiczny! Nie tylko spełnił marzenia, ale pozwolił Anetce zrozumieć, a nawet polubić osoby, które do tej pory darzyła niechęcią.


"Dziecko z baśni" to piękna opowieść, z której młody czytelnik może wynieść wiele dobrego. Pokazuje, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i sympatię, bo nawet pod pozornie nieprzyjemną maską, może kryć się wielkie serce, samotność, problemy rodzinne. Każdy ma swoją historię, często bardzo ciężką. Problemy osobiste mogą skutkować nieprzyjemnym usposobieniem. Trzeba próbować zrozumieć, nie oceniać. Myślę, że dobrze jest uczyć nasze dzieci takiej postawy. To opowieść o pokorze i o tym, jak ważne jest w życiu spełnienie marzeń.
Polecam tą książkę, bo jest nie tylko ciekawą, ale również bardzo wartościową historią dla dzieci. Lubię książki z przesłaniem, a "Dziecko z baśni" pasuje tutaj doskonale.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Lucky
Autor: Marta Wiktoria Trojanowska
Okładka: miękka
Liczba stron: 96
Cena: 14,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa: kliknij tutajKomentarze

 1. Super propozycja za malutkie pieniążki. Szukam teraz czegoś ciekawego dla swoich dziewczyn. sprawdzimy i tą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja książkowa. Lubię, gdy książka czegoś uczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja i moje dzieciaczki uwielbiamy książeczki, więc i na tą się skusimy.;-)
  Cena książki również jest kusząca..

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasze społeczeństwo jest nadal mało tolerancyjne. Warto czytać takie książeczki, aby uświadomić dzieciom, że każdy człowiek jest inny, ale nie zasługuje na odrzucenie.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej