Książki kucharskie dla dzieci

Dzieci uwielbiają pomagać rodzicom w kuchni i moi chłopcy nie są pod tym względem wyjątkiem. Niesamowicie pociąga ich ten kuchenny rozgardiasz- mieszanie składników, dodawanie ich, przygotowywanie ciasta, robienie ciasteczek. Lubią obserwować kuchenne czynności i lubią sami w tym uczestniczyć. Nie spotkałam jeszcze dziecka, które stroniłoby od zabawy w gotowanie- bo nie da się ukryć, że dla dzieci jest to świetna zabawa.
Chłopcy lubią nie tylko prawdziwe gotowanie, ale również często sięgają po swoją zabawkową kuchnię i akcesoria do niej. Jest to jedna z ich ulubionych wspólnych zabaw.
Z wielką radością przyjęli więc wiadomość o książkach kucharskich wydanych specjalnie dla dzieci. Od razu po odebraniu przesyłki zabrali się do oglądania przepisów, a następnie wyciągnęli swoją kuchenkę i pobawili się w restaurację. I zaczęło się męczenie o prawdziwe, wspólne przygotowywanie opisanych potraw...

Zastanawiacie się pewnie- jakie książki kucharskie dla dzieci? Śpieszę z odpowiedzią- "Mały kuchcik" i "Mały cukiernik", czyli nowości wydawnicze z wydawnictwa Aksjomat.


Każda z książeczek to zbiór 10 łatwych przepisów, które dzieci mogą przygotować z pomocą rodziców. Dzięki tekturce oraz spiralom korzystanie z książki jest bardzo wygodne.

Na początku każdej z nich znajduje się spis wszystkich zawartych w środku przepisów:


Jak widzicie same pyszne rzeczy- ciasteczka, lody, koktajl, oponki, serniczek jaglany i inne słodkości, a w części "Mały kuchcik"- pizza, kanapeczki, kaszotto, pesto i inne smaczne i zdrowe potrawy.
Każdy przepis opatrzony jest fotografami, zarówno gotowej potrawy, jak i etapów jej przygotowywania.Zaprezentowane w książkach potrawy są łatwe w przygotowaniu, nie zawierają wyszukanych składników, są zdrowe i wyglądają naprawdę apetycznie. Są też świetną alternatywą dla gotowych produktów, które kupujemy w sklepach- warto chociażby samodzielnie przygotować zdrowe lody:Dlaczego warto gotować wraz z dziećmi?
- dzieci chętnie jedzą to, co same przygotują
-to świetna nauka na przyszłość-warto uczyć dzieci samodzielności i przekazywać wiedzę o zdrowym żywieniu
- to świetna zabawa i okazja do wspólnego spędzenia czasu
-gotowanie-mieszanie składników, odmierzanie ich itd to doskonałe ćwiczenie zdolności manualnych


Zaprezentowane tutaj książki kucharskie znajdziecie na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj: Mały kuchcik & Mały cukiernik


Komentarze

  1. Uwielbiam gotować z moha dwulatką �� co z tego że kuchnia wygląda jak po burzy ���� ma 2 lata a już potrafi zrobić mamie kanapkę ��

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy przepisy na słodycze zawierają cukier czy jakieś zdrowsze alternatywy?

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy zupełnie inne książki kucharskie dla dzieci i super są w nich przepisy z myślą o tym by dzieci dały rade je wykonać

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej