Książeczki dla fanów bajki Psi Patrol

Kiedy Filip był mniejszy i fascynował się Psim Patrolem, ta bajka dopiero zyskiwała popularność w naszym kraju. Wszystko z wizerunkiem piesków było drogie i ciężko dostępne. Jak już udało się cokolwiek kupić, to była wielka radość. Pamiętam jak o 7 rano biegłam do popularnego dyskontu, bo w ofercie pojawiły się koszulki;)
W tym momencie Psi Patrol jest chyba jedną z najbardziej znanych i popularnych bajek, a rzeczy z wizerunkiem jej bohaterów kupimy niemalże wszędzie. Są z Psim Patrolem zabawki, ubrania, puzzle i książeczki. Te ostatnie w wielu różnych wariantach- począwszy od książeczek aktywizujących z różnymi zadaniami, poprzez krótkie opowiadania, aż po książeczki z okienkami.


I w naszej domowej biblioteczce znajdziecie nie jeden tytuł powiązany z tą bajką. Filip lubi książeczki do rozwiązywania (przerobiliśmy chyba wszystkie dostępne numery), a Kubusiowi najbardziej spodobała się książeczka z otwieranymi okienkami.


Jest to sztywnostronnicowe krótkie opowiadanie, w którym największą rolę odgrywają ilustracje oraz oczywiście wspomniane okienka. Pod każdym z nich kryje się obrazek i krótki napis. Z moich obserwacji wynika, że dzieci bardzo lubią tego typu książki, a oglądanie ich jest dla nich fajną zabawą.


Seria nosi nazwę "Odkryj i czytaj" i z tego, co widzę liczy dwa tytuły. Cena okładkowa takiej książeczki to 24,99 zł.
Jest jeszcze jeden duży plus tej książki- idealnie nadaje się dla dziecka, które samodzielnie zaczyna czytać, tak jak mój Filip. Podczas, gdy Kuba ogląda obrazki, Filipek sam czyta podpisy ukryte w okienkach.


Chłopcy lubią również słuchać dłuższych opowiadań o bohaterach bajki- mam tu na myśli serię książeczek napisanych w oparciu o różne odcinki bajki. Aktualnie ukazało się ich 18, a w przygotowaniu jest już numer 19- Przygoda na festynie.

W części 18-"Piękny gol" przeczytacie o tym, jak pieski na prośbę pani burmistrz wzięły udział w meczu piłki nożnej. Niestety jak się okazało kapitan przeciwnej drużyny-burmistrz Humdinger postępował nieuczciwie. Stosował coraz to nowe sztuczki, które miały na celu rozkojarzenie piesków i doprowadzenie do ich przegranej. Jednak oszustwo się nie opłaca, o czym szybko przekonały się obydwie drużyny.Takie książeczki to bardzo dobra alternatywa dla telewizora i sposób na oderwanie dziecka od ekranu. Cena okładkowa pojedynczej książeczki wynosi 6,99 zł.


Wydawcą wspomnianych tutaj publikacji jest Wydawnictwo:


Książeczki kupicie m.in na:


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej