Fatalna czarownica- książka dla młodych czytelniczek

Dzisiaj pokażę Wam książeczkę dla nieco starszej grupy wiekowej niż zwykle, w dodatku raczej dla dziewczyn, choć oczywiście i chłopaki mogą czytać;)


"Fatalna czarownica" to opowieść, której akcja toczy się w szkole czarownic- Akademii Czarów Panny Cackle. Bohaterką jest pierwszoklasistka Mildred, która posiada niesłychany dar pakowania się w kłopoty. Chociaż dziewczynka bardzo się stara, zawsze coś idzie nie po jej myśli. Połamała miotłę, podczas ceremonii rozdania kotów dostała szarego futrzaka zamiast czarnego, źle uwarzyła eliksir podczas sprawdzianu, a nawet zepsuła pokaz akrobacji na miotłach przygotowany przez jej klasę...I kiedy przyszłość Mildred w Akademii Czarów zaczyna wisieć na włosku sytuacja diametralnie się zmienia. Dziewczynka przypadkiem odkrywa spisek złych czarownic i ratuje szkołę przed ich knowaniami.


"Fatalna czarownica" to lekka, zabawna książka dla młodych czytelniczek. Dzięki dużej czcionce i czarno-białym ilustracjom czyta się ją bardzo szybko. Pamiętam jak w młodości sama zaczytywałam się w tego typu opowieściach. Taka książka to doskonała odskocznia od codzienności, szkoły i obowiązków.


"Fatalna czarownica" skojarzyła mi się trochę z Harrym Potterem- oczywiście w dużo lżejszej wersji.


W Polsce wydane zostały trzy części przygód Mildred- fatalnej czarownicy. Jest także serial o tym samym tytule.

Kilka informacji o książce:
Autor: Jill Murphy
Wydawnictwo: Bonobo, Producent: Wydawnictwo RM
Liczba stron: 112
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Cena: ok 17 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej