Gazetki i książeczki na lipiec

Wakacje w pełni, ale nie dla nas. Filip nie przerywa nauki, a wręcz przeciwnie- z takim samym zapałem jak zwykle rozwiązuje gazetki i książeczki. Mój synek to zdecydowanie typ małego naukowca:)
Jak co miesiąc chciałabym Wam pokazać czasopisma oraz książeczki od wydawnictwa Aksjomat. To z nimi pracowaliśmy przez kilka ostatnich dni.


"Akademia malucha" oraz "Abecadło" to czasopisma, które goszczą u nas co miesiąc. Filip jest ich wiernym fanem i zawsze niecierpliwie czeka na kolejny numer. W tym miesiącu, jak zawsze, w gazetkach znaleźliśmy mnóstwo wspaniałej zabawy.

W lipcowym numerze "Akademii malucha" znajduje się kilka czytanek, ciekawe zadania, kolorowanka, kącik kulinarny, nauka literek, cyferek i języka angielskiego, zagadki, labirynt, zadanie na spostrzegawczość (moje ulubione). Krótko mówiąc super zabawa połączona z nauką dla najmłodszych dzieci.
"Abecadło" przygotowało dla małych czytelników mnóstwo ciekawostek, naukę literek (Ł i M), cyferek, języka angielskiego. Kilka ciekawych zadań, kącik kulinarny ( a w nim przepis na lody!), czytanki. Dodatkowo w środku znajduje się gra planszowa, którą planuję nakleić na tekturę. Jak w każdym numerze jest też konkurs plastyczny (Filipek już szykuje pracę). Pochwalę się, że w majowym numerze udało mu się wygrać nagrodę:) Gazetka jest naprawdę świetna. Polecam!

Kiedy przerobiliśmy całe gazetki, nadszedł czas na książeczki.


W pierwszej kolejności sięgnęliśmy po "Bądź EKO". Jest to książeczka edukacyjna dotycząca ekologii. Książka kolorowa, ciekawa, z różnorodnymi zadaniami i naklejkami. Dzieci mogą dowiedzieć się z niej w jaki sposób segregować śmieci, co to jest recykling, gdzie i co należy wyrzucać aby było korzystnie dla środowiska. Filipkowi bardzo spodobała się zarówno forma, jak i tematyka zadań. Nawet Kubuś zaangażował się w naklejanie:)

"Bądź bezpieczny na drodze" to książeczka z tej samej serii, tym razem dotycząca bezpieczeństwa. Poruszone są tu zagadnienia związane z prawidłowym przechodzeniem przez ulicę, rozpoznawaniem znaków drogowych, pracą policji, a także zachowaniem w niektórych niebezpiecznych sytuacjach. Myślę, że naprawdę warto po nią sięgnąć i przy okazji poruszyć z dzieckiem takie tematy. Dodatkowo w środku znajduje się gra planszowa. Filipek wszelkie zasady bezpieczeństwa ma w małym paluszku, często je powtarzamy, a książeczka jeszcze dodatkowo pomogła je utrwalić. Polecam!
Ostatnia książeczka, którą chciałabym Wam zaprezentować to "Lokomotywa 5-latka". Bardzo kolorowa z mnóstwem naklejek i różnorodnych zadań. Bardzo lubimy takie książeczki. Są tu ćwiczenia na rysowanie szlaczków, łączenie elementów, liczenie, kolorowanie, spostrzegawczość. W serii znajduje się także Lokomotywa 3-i 4-latka.
Wszystkie książeczki znajdziecie na stronie  Wydawnictwa AksjomatKomentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej