Nowości w naszej biblioteczce

W ostatnim czasie nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się o dwie nowe pozycje. Są to książeczki wydane przez Wydawnictwo Mila.


"Garbus" to książka, która od razu spodobała się Filipkowi. Przez pierwsze dni musieliśmy czytać ją kilka razy. To, co od razu zwraca uwagę to świetne ilustracje. Sama oglądałam je z wielką przyjemnością.
O czym opowiada książka? Jest to historia brzydkiego, starego Garbusa,z którego wyśmiewały się wszystkie ładne samochody. Sprawiali mu przykrość, udawali, że są przyjaciółmi, tylko po to, aby mieć z kogo robić sobie żarty. Pewnego dnia Garbus miał wypadek i trafił w ręce mechanika samochodowego. Ten zrobił z niego piękne auto, które wszyscy podziwiali...
Książka przekazuje dzieciom bardzo ważne wartości. Mówi o tym, że nie ważne jak kto wygląda, liczy się to, co ma w sercu. Każdy, nawet brzydki i wyśmiewany, może osiągnąć w życiu bardzo wiele. Myślę, że to cenna lekcja dla najmłodszych.
Czasami zdarza się, że dziecko jest wyśmiewane przez rówieśników, czuje się gorsze. Pod postacią Garbusa może odnaleźć siebie i uwierzyć, że jest wartościową i ważną osobą. Z drugiej strony dzieci uczą się dlaczego nie wolno dokuczać słabszym i wyśmiewać się z kogoś, tylko dlatego, że jest inny.
Dla mnie ta książeczka jest idealna zarówno pod względem treści, jak i wyglądu. Jeśli masz w domu fana autek, to "Garbus" na pewno by go ucieszył.
Kilka informacji o książce:
Autor: Małgorzata Gintown
Okładka: twarda
Liczba stron: 48
Cena: 15 zł (na stronie wydawnictwa), 24 zł (okładka)


"Miotła i ptak" to opowieść o przyjaźni miotły i ptaka. Z jednej strony zabawna, z drugiej trochę smutna. Główna bohaterka-miotła tęskni za życiem na wsi. Aby umilić sobie nudne życie w mieście postanawia poszukać ptaszkowi miejsca do uwicia gniazdka. Okazuje się to bardzo trudne, bo z każdego miejsca miotłę przeganiają. W końcu nadchodzi jesień i ptak musi odlecieć do ciepłych krajów. Kiedy wraca na wiosnę okazuje się, że jego przyjaciółka miotła zamieniła się w małe drzewko. I znów z książeczki płynie nauka, że z pozoru brzydka i niewiele warta postać może przemienić się w coś pięknego i ważnego.
Filipkowi książeczka bardzo się podobała, słuchał z wielką uwagą. W opowieści jest wiele piosenek, więc można pokusić się o ich śpiewanie. Ja tak właśnie robiłam, choć Pan Bóg nie obdarzył mnie talentem:) Na szczęście moim dzieciom to nie przeszkadza.
Kilka informacji o książce: 
Autor: Wanda Chotomska
Okładka: twarda
Liczba stron: 48
Cena: 12 zł (strona wydawnictwa), 20 zł (okładka)

Te, oraz inne książki wydawnictwa Mila możecie zamówić na stronie wydawnictwa

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej