Jak przygotować się do podróży z dzieckiem-moja kolejna wygrana

Dziś dotarła do mnie kolejna wygrana w konkursie. Tym razem wygrałam konkurs na portalu babyboom. Zadanie polegało na udzielenie odpowiedzi na pytanie : jaki jest twój sposób na podróż z dzieckiem?
A że niedawno odbyliśmy taką wielogodzinną podróż nad morze, nie miałam problemów z odpowiedzią na pytanie. Odpowiedziałam w kilku punktach, oto one:

1.Fotelik dla dziecka-koniecznie wygodny i bezpieczny
2. Na podróż warto przygotować zabawki-pluszaki (pamiętajmy,że cięższe zabawki mogą zrobić dziecku krzywdę w przypadku gwałtownego hamowania), audiobooki, piosenki dla dzieci
3. Warto wcześniej przygotować listę rzeczy do zabrania, aby mieć czas na dopisywanie do niej nowych pozycji. Do samochodu zawsze pakuję oddzielną torbę z rzeczami pierwszej potrzeby-ubranko na zmianę, pieluszki, jedzenie, zabawki, mokre chusteczki itd.
4.Warto zabrać jakieś ulubione rzeczy dziecka np.maskotkę, kocyk
5.Długie podróże warto odbywać w nocy, wtedy jest szansa, że dziecko podróż prześpi, a w lecie nie będzie doskwierał upał.
6.Jeśli podróżujemy w dzień koniecznie trzeba mieć zasłonki na okna- u nas najlepiej sprawdziła się pieluszka flanelowa przytrzaśnięta szybą. Dodatkowo, podróżując w upał, pieluszkę warto zmoczyć, odrobinę chłodzi to dziecko.
7. W długiej podróży robimy postoje na krótki spacer, rozprostowanie nóg, chwilę zabawy

8.Na podróż dziecko ubieram jak najwygodniej, w lecie jest to po prostu pieluszka i koszulka, w razie czego mam pod ręką kocyk
9. Jakiś czas temu uszyłam z kolorowych dziecięcych materiałów organizer na siedzenie samochodowe. Mamy w nim zabawki i podręczne drobiazgi.

10.Jeśli dziecko bardzo poci się w foteliku (mieliśmy ten problem przy naszym mniejszym foteliku), dobrym rozwiązaniem jest rozścielenie w nim pieluszki flanelowej. Na allegro są też dostępne specjalne oddychające wkładki, które mają ograniczać pocenie
11. Dobrym pomysłem może być też kupienie dziecku jakiejś nowej książeczki lub zabawki, specjalnie na podróż, tak,aby wcześniej jej nie widziało. Jest szansa,że nowa rzecz pochłonie malucha na dłużej.
12. Trzeba myśleć pozytywnie. Jeśli będziemy zestresowani, nerwy udzielą się także dziecku. W podróż warto więc wyruszyć z dobrym humorem i uśmiechem na ustach.

A nasza nagroda to zestaw maluszka składający się z 5 puzzlowych układanek. Dodatkowo w zestawie są też mini gry edukacyjne wyrysowane na bokach pudełka,. Filipowi bardzo spodobały się te puzzle, szczególnie samochodzik, który jest złożony tylko z dwóch elementów i Fifci szybko załapał jak złożyć je w całość:)
Komentarze

  1. Gratulacje! Bardzo fajne puzzle, widać, że Filipek zafascynowany. ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej