7 miesięcy Filipka

Kilka minut temu, o 20:05 minęło dokładnie 7 miesięcy od momentu, kiedy zobaczyłam swoje Szczęście:) Z tej okazji jak co miesiąc krótkie podsumowanie.

Waga-ok 8,4 kg
Wzrost-71 cm

Jedzenie- tak jak ostatnio pisałam, 2 razy dziennie kaszka, raz lub dwa razy obiadek i raz owoce. Ostatnio czasami Filipek dostaje też biszkopta moczonego w mleku. Spróbował już też kawałek bułeczki. Coraz ładniej wychodzi mu gryzienie i przeżuwanie. Jest też bardzo zainteresowany, kiedy ktoś koło niego je. Coraz częściej daję mu do spróbowania ociupinkę tego, co mam na talerzu. Oczywiście nadal karmię piersią i nie zamierzam tego zmieniać.

Sen- w tym temacie bez zmian. Przez ostatnich kilka dni rzadsze pobudki w nocy, oby tak zostało;)

Nowe umiejętności- Filipek coraz stabilniej siedzi. Potrafi już przez dłuższą chwilę siedzieć sam, bez podparcia i bez chwiania. Bez problemu obraca się na brzuszek i na plecki, przemieszcza się do przodu. Próbuje przyjmować pozycję do raczkowania, ale mu nie wychodzi. Denerwuje się przy tym strasznie i tyle z jego prób;) Jednak największe osiągnięcie tego miesiąca, to robienie papa.

Charakter- Filip jest bardzo wesołym dzieckiem, ciągle się śmieje. Uwielbia wygłupy, zwiedzanie mieszkania. Wszystko go interesuje, jak zobaczy coś ciekawego to wyciąga rączkę, żeby mu to podać. Trzeba coraz bardziej na niego uważać, już raz łapałam kwiaty w locie, kiedy pociągnął za obrus. Doskonale zaczął już rozpoznawać osoby znajome od obcych. Dawniej śmiał się do wszystkich, teraz kiedy zaczepia go nieznajoma osoba, to jest poważny lub nawet zaczyna płakać. Kiedy pojedziemy z nim w obce miejsce musi mnie cały czas widzieć, inaczej płacze. W domu płacze rzadko, raczej zdarza mu się marudzić, kiedy jest śpiący.

Zęby-idą, idą i wyjść nie mogą. Dziąsła białe, nabrzmiałe i chyba mocno swędzące sądząc po sile jaką wkłada w ich drapanie wszystkim co się da.Komentarze

 1. Super! Duży i silny chłopak. Lada dzień mu pewnie ząbki się wykłują. Pozdrawiam! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego dla Filipka :) Pięknie się rozwija :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mojego synka dopiero tydzień temu przebił się jeden ząbek, a kilka dni później następny. Bartuś ma 11,5 miesiąca. Wcześniej też wszystko wkładał do buzi co spotkał na swojej drodze. Myślałam, że to lada dzień, ale nic... Wszystkiego dobrego dla Filipka!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn urodził się tego samego dnia, tylko kilka godzin wcześniej. Fajnie się czyta, większość jak u mojego Juliana, tylko on jeść nie chce, no chyba, że słodziutkie owoce, reszta jest be. A i nie siedzi, chociaż bardzo by chciał, za to pełza po całym domu jak szalony i interesują go wszystkie zakazane rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozgoszę się więc na dłużej. Malwina, mama Juliana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Filipek to taki rozkoszny pultasek. Dużo już potrafi:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej