Dzień na działce, sprawy przedchrzcielne i zakupy dla Filipka

Dziś spędziliśmy bardzo miły, rodzinny dzień. Po mszy i spowiedzi przedchrzcielnej pojechaliśmy razem z moimi rodzicami na działkę:) Filipek przez cały dzień pobył na świeżym powietrzu i korzystał ze słoneczka (chociaż niestety nie było aż tak bardzo ciepło i dość mocno wiało).
Jak zwykle został wypieszczony przez dziadków;)

 Z wielkim zainteresowaniem oglądał kwiatuszki i wszystko co znajdowało się dookoła:)


Grzecznie słuchał wierszyków czytanych przez mamę:

Rozpoczęliśmy także naszą przygodę z wprowadzaniem do menu Filipka nowych smaków. Na pierwszy rzut poszła tradycyjnie marcheweczka (ze słoiczka Bobovity). Na początku Filip był bardzo zdziwiony. Ale jak już się rozsmakował to jadł pięknie. Aż sama byłam zdziwiona:) Tak mu smakowało, że aż się niecierpliwił jak za długo nabierałam kolejną łyżeczkę. Niestety na pierwszy raz nie mogłam mu pozwolić zjeść zbyt dużo, ale na jutro czeka kolejna porcja:)

Na działeczce posiedzieliśmy do 18 i wróciliśmy do domku:) Filipek zasnął jeszcze na działce, spał w drodze powrotnej i od razu po przyjeździe do domu usnął już na noc:) Świeże powietrze dobrze mu zrobiło:)
*                    *                        *
Już w niedzielę chrzciny Filipka. Powoli bierzemy się za przygotowania. W poniedziałek byliśmy na konferencji w kościele. Prowadził bardzo miły ksiądz, powiedział krótko, zwięźle i na temat. Wyjaśnił co po kolei mamy robić, gdzie udać się, kiedy dziecko będzie płakało, trzeba będzie nakarmić, czy przewinąć. W środę poszłam do kancelarii spisać akt chrztu. Jutro niestety czeka mnie sprzątanie mieszkania, a w sobotę szykowanie imprezy, odebranie tortu itd. Przyjęcie robimy u nas w domu, więc będzie trochę zabawy;)

*                    *                        *
A na koniec kilka najnowszych zakupów dla Filipka:)

 Dwie pary śpioszków zakupionych w Carefourze po promocyjnej cenie 7,99/szt
Carefour cena: 7,99/szt

 Komplecik: śpioszki i kaftanik zakupione okazyjnie na allegro
Allego 15 zł za komplecik


Zabawka lew firmy Euro Baby z zawieszką do wózka itd. Filipkowi bardzo się spodobała;) Jest lekka, wykonana z przyjemnego materiału i bezpieczna dla dziecka. Niestety większość posiadanych przez Filipka grzechotek okazało się nieodpowiednich dla tak małego dziecka- kilka razy zdarzyło się, że synek uderzył się po buzi i zaczął płakać. A chyba nie o to chodzi w zabawkach. 

Wczoraj zrobiliśmy też zapas pieluszek- Pampers Sleep&Play -promocja w sklepach sieci Stokrotka: 25 zł za paczkę przy zakupie dwóch opakowań. Na te same pieluszki jest też promocja w Carefourze 25,99 zł za opakowanie.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej