W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam kolejny ciekawy komiks z oferty wydawnictwa Egmont. To pierwszy tom serii "Jaśmina i ziemniakożercy". Komiks autorstwa Wautera Mannaerta, belgijskiego rysownika znanego już w Polsce z serii "Misja".
"Jaśmina i ziemniakożercy" to komiks, który wyróżnia się ciekawą szatą graficzną. Dla mnie zaskoczeniem było kilka pierwszych stron, na których praktycznie w ogóle nie ma tekstu, jedynie same rysunki. Ilustracje są dość dynamiczne i nie są podzielone na segmenty, jak w przypadku większości komiksów.
Bohaterką komiksu jest Jaśmina, nastolatka, która kocha gotowanie. Przyrządzane przez nią potrawy cechują się nie tylko pysznym smakiem, ale również walorami zdrowotnymi. Jaśmina uwielbia wyszukiwać rośliny, z których może przyrządzać ciekawe potrawy. Dziewczynka przyjaźni się z dwoma ogrodnikami Cyrylem i Markiem, którzy są nieco zwariowani i mają odmienne podejście do ogrodnictwa. Jaśmina dba również o swojego tatę, któremu przyrządza potrawy do pracy. Niestety spokojną codzienność młodej kucharki przerywają problemy związane z pewną firmą produkującą produkty spożywcze. Kiedy na rynek wchodzą nowe chipsy ziemniaczane Jaśmina dostrzega, jak dużym zagrożeniem dla ludzi jest ten produkt.
Patrząc na tom pierwszy możemy stwierdzić, że nowa komiksowa seria zapowiada się naprawdę obiecująco. To dynamiczna historia z mądrym przesłaniem, w której możemy na własne oczy zobaczyć jak mało popularne robi się sięganie po produkty czerpane z natury. Jaśmina to ciekawa i inspirująca postać, która mam nadzieję, zaciekawi młodych czytelników.
Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są już dwa tomy komiksu, zaś w przygotowaniu są kolejne części.
Komiks znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont.
*Post powstał dzięki współpracy recenzenckiej.






Komentarze
Prześlij komentarz