Pan Samochodzik- seria książek dla młodzieży

Od kiedy tylko nauczyłam się czytać, książki stały się dla mnie nieodłącznym towarzyszem życia. Od dziecka uwielbiałam przenosić się w świat fikcyjnych bohaterów. W wieku młodzieńczym książki towarzyszyły mi na każdym kroku. Kiedy nadchodziły wakacje i pakowałam się na wyjazd do dziadków w moim plecaku zawsze znajdowała się cała sterta dobrych lektur. Wiele z tych książek pamiętam do dziś, a szczególnie w pamięci zostały mi Przygody Pana Samochodzika.
Na pewno wielu z Was również zaczytywało się w tych książkach autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Sięgnijcie pamięcią wstecz...
Teraz, kiedy jestem dorosła lubię od czasu do czasu sięgnąć po książki z mojego dzieciństwa. To mnie niesamowicie odstresowuje (polecam każdemu!). Niedawno odświeżyłam sobie całą Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz ,a w ostatnich dniach sięgnęłam właśnie po przygody Pana Samochodzika.
Do mojej biblioteczki trafiły dwie książki w nowym wydaniu. A jak na prawdziwego książkoholika przystało cenię sobie nie tylko treść, ale i wygląd samej książki.


Przypomnijmy sobie kim jest główny bohater serii autorstwa Zbigniewa Nienackiego, czyli tytułowy Pan Samochodzik. Jest to historyk sztuki, którego pasją jest rozwiązywanie zagadek historycznych. Dzięki detektywistycznej żyłce i pomocy przyjaciół harcerzy Tomasz ocalił wiele skarbów kultury. Ale żeby nie było tak łatwo na drodze staje mu rywal Waldemar Batura. Pan Samochodzik wplątuje się przez niego w wiele emocjonujących sytuacji, ale zawsze wychodzi cało z każdej opresji;) Tomasz rozwiązuje wiele ciekawych zagadek, tropi złodziei, odnajduje ukryte skarby, udaremnia kradzieże i fałszerstwa. Na swojej drodze spotyka wiele ciekawych postaci, a sam nie raz podpada swojemu dyrektorowi. Nie zraża go to jednak i odważnie brnie do przodu, nawet kiedy naraża się na niebezpieczeństwo.
To co mi bardzo podoba się w tych książkach, to świetnie wplecione wątki historyczne. Przy czytaniu można się naprawdę sporo dowiedzieć. Kiedy czytałam część o Panu Samochodziku i zagadkach Fromborka od razu sprawdziłam gdzie leży Frombork i czy przy okazji jakiegoś wyjazdu byłoby nam po drodze. Myślę, że w młodzieży ta seria może rozwinąć zainteresowanie historią i kulturą naszego kraju.Czytałam gdzieś że są nawet organizowane wyjazdy śladem Pana Samochodzika.
Książki określane są jako obowiązkowa lektura dla młodych wielbicieli sensacji i nie sposób się z tym nie zgodzić. Każdy miłośnik zagadek będzie nimi zachwycony. Mam nadzieję, że za kilka lat moi chłopcy sięgną po przygody Pana Samochodzika i tak jak ja będą nimi zachwyceni.

Książki, które zaprezentowałam Wam na zdjęciach (wybaczcie jakość, ale nadal nie mam aparatu!) zostały wydane przez wydawnictwo Siedmioróg. Nakładem wydawnictwa ukazały się także inne książki z tej serii. Większość z nich kosztuje około 20zł, a więc cena bardzo korzystna.Zachęcam Was do zajrzenia na stronę wydawnictwa, gdzie znajdziecie wszystkie części przygód Pana Samochodzika, w nowym, pięknym wydaniu Siedmioróg-Pan Samochodzik

Komentarze

  1. Bardzo ciekawe książki nie znałam ich wcześniej

    OdpowiedzUsuń
  2. Wcześniej nie spotkałam się z tymi książkami, wydają się być interesujące.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pan Samochodzik to seria mojego dzieciństwa :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej