Gra Super Farmer- nasz hit

Chciałabym Wam dzisiaj pokazać kolejną grę, która okazała się naszym strzałem w dziesiątkę. "Super Farmer" to gra znana od kilkudziesięciu lat, wymyślona przez polskiego matematyka Karola Borsuka.
Wersja, którą zakupiliśmy została wydana przez firmę Granna. Grę kupiliśmy na początku stycznia i od tego czasu stała się naszym hitem. Bardzo często po nią sięgamy, lubimy w nią grać i my rodzice i Filipek. Co najlepsze Super Farmer spodobał się także babci i dziadziowi-kiedy Filip jedzie do nich na noc, zawsze mówią, żeby zabrał Farmera:D Zdarzało się nawet, że Filip rezygnował w trakcie rozgrywki, a babcia z dziadkiem kontynuowali sami.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, ale myślę, że spokojnie i młodsze dzieciaki sobie poradzą.
Na czym polega rozgrywka? Gracze rzucają kostkami i zdobywają zwierzęta. Wszyscy zaczynają od jednego króliczka, a później kolejno dobierają kolejne, jeśli wyrzucą je na kostce. Następnie króliczki,a później inne zwierzęta można wymieniać wg tabeli wymian. Nowe zwierzę można także zdobyć wyrzucając je jednocześnie na obu kostkach. Aby dobrać wyrzucone na kostce zwierzę, trzeba mieć już chociaż jedną sztukę w swojej hodowli.


Żeby nie było tak prosto na kostkach czają się również lis i wilk, które zjadają zwierzęta z hodowli. Aby się przed tym zabezpieczyć warto zdobyć małego i dużego psa (czyli powymieniać zwierzęta wg tabeli).


Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie wszystkie pięć zwierząt.


Choć gra w dużej części jest losowa (dużo zależy od tego co wyrzucimy na kostkach), to jednak trzeba w niej również dobrze kombinować i tak wymieniać zwierzęta, aby najszybciej zdobyć każdy gatunek. Trzeba także podejmować szereg decyzji np. czy lepiej kupić psa, czy krowę, czy lepiej zostawić dużą ilość królików, czy szybciej powymieniać na owce itd.

Filip bardzo lubi grać w Super Farmera. Rozplanowuje sobie strategię gry, podejmuje decyzje i naprawdę nieźle mu to wychodzi. Często udaje mu się nas ograć.

Gra wydana jest bardzo ładnie. W pudełku znajdują się 2 dwunastościenne kostki, 128 kartoników z ilustracjami zwierząt oraz instrukcja. Cena gry wynosi około 35-40 zł.


Komentarze

 1. Sporo słyszałam o tej grze i zawsze miałam ochotę ją przetestować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglada fajnie, musimy spróbować

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mamy jej jeszcze ale to się zmieni

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy i dzieciaki uwielbiają. Nie wiem czemu lecz gry typu "farmer" jakoś mamie nie przypadają do gustu ;-)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej