Zabawy z dzieckiem #20

Witam was, w 20 poście z serii Zabawy z dzieckiem .Mam nadzieję, że czasem korzystacie z naszych pomysłów i bawicie się tak samo dobrze jak my. Dziś kolejna garść inspiracji!

1. Wojna na poduszki

Zabawa przy której jest mnóstwo śmiechu, a dodatkowo dziecko może trochę "wytracić" swoją energię. Niestety gorzej z wyciszeniem po takich wariacjach. My wysuwamy na środek łóżeczko turystyczne, zajmujemy z Filipkiem miejsca po przeciwnych stronach i "walczymy".
Nasza amunicja:2. Kalambury

Na zmianę pokazujemy sobie na migi różne czynności, a druga osoba musi odgadnąć co to za czynność. Zabawa chyba wszystkim znana.

3. Muzyczne wyobrażanki

Włączam muzykę (ostatnio Bollywood:D), tańczymy i wyobrażamy sobie różne czynności i sytuacje pasujące do rytmu. 

4. Paluszkowe liczenie

Na kartce napisz cyfry od 1 do 10. Przygotuj farbę. Dziecko moczy paluszek i stawia tyle odcisków paluszka ile wskazuje cyfra.Na koniec pobawiliśmy się jeszcze w robienie różnych odcisków:


5. Skrzaty ze zdjęciem

Do zrobienia skrzatów będzie potrzebne zdjęcie dziecka, z którego trzeba wyciąć głowę, klej, sztywne kolorowe kartki (blok techniczny), nożyczki oraz nitka do powieszenia naszych dzieł.

6. Kolorowy ryż


Pofarbowany na różne kolory ryż jest u nas hitem od kilku dni. Filip godzinami go przesypuje, bawi się w budowę, układa drogi. Ryżem bawi się w skrzyni od klocków, a po skończonej zabawie przesypujemy go do puszki.
Do zrobienia ryżu będą potrzebne:
 • ryż
 • bibuły w kilku kolorach
Około 1/3 bibuły zalewamy ok 100 ml (pół szklanki) wody. Czekamy aby puściła kolor i wyciskamy ją (koniecznie w rękawiczkach bo bardzo farbuje). Do tej wody wsypujemy szklankę ryżu, mieszamy, aby dobrze zwilżyć. Odsączamy ryż na sitku i wysypujemy np. na gazety do wyschnięcia. Nasz ryż wysychał całą noc, a ponieważ rano był nadal wilgotny, to podsuszyliśmy go jeszcze na patelni.
Zabawa z ryżem jest świetna, jedyny minus- ryż jest później wszędzie;)
 

Komentarze

 1. Świetne pomysły :) Bitwa na poduszki, chyba mam do niej największy sentyment :) A te skrzaty mnie urzekły! Cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ryż musze zrobic super pomysły😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe pomysły :) U moich dzieci funkcjonowała bitwa na pluszaki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł z ryżem rewelacyjny :D podobnie jak skrzaty. Dzięki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 5. Walka na poduchy pokonała całą resztę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna propozycja z ryżem, wykorzystam dzisiaj:) mój syn będzie zachwycony:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysły ! A ten z ryżem to chyba nawet jutro wykorzystamy, bo barwionym ryżem jeszcze się nie bawiliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne pomysły. U nas króluje bitwa na poduszki :D no i ten pomysł z ryżem. Genialny :D

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej