Żółwik Emil i zaczarowane okulary


Dziś zaprezentuję Wam kolejną książeczkę, którą otrzymałam do recenzji od Wydawnictwa Psychoskok.
"Żółwik Emil i zaczarowane okulary" to opowieść o małym żółwiku, który bardzo chciał przeżyć jakąś niezwykłą przygodę. Pewnego dnia, kiedy wraz ze swoimi przyjaciółmi szedł do przedszkola dostrzegł leżące w krzakach okulary. Postanowił je sobie wziąć. Po powrocie z przedszkola dzieci umówiły się na wspólną zabawę. Z wielkim zdziwieniem odkryli, że znalezione okulary są magiczne! Osoba, która je założy staje się niewidzialna. Po chwili okazało się również, że za pomocą okularów można spełnić swoje marzenie. O czym marzył Emil? O tym, żeby dowiedzieć się, co jest na końcu tęczy. Jakie przygody spotkały tam żółwika i jego przyjaciół, tego już nie zdradzę. Przeczytajcie sami. Powiem tylko, że dzięki spotkaniu z niedobrym bobrem oraz z pieskiem Stasiem, Emil odkrył, że warto się dzielić i spełniać marzenia- nie tylko swoje, ale również innych.
Bajeczkę czyta się przyjemnie, a dodatkowym atutem są kolorowe ilustracje. Cała historia kończy się morałem, a to w bajkach dla dzieci bardzo lubię. To duży plus jeśli książeczka nie tylko bawi, ale również uczy.


Kilka informacji o książce:

Autor: Ewelina Stolarska-Cheńko
Wydawnictwo: Psychoskok
Oprawa: miękka
Liczba stron: 28
Cena: ok 10 zł
Rok wydania: 2015

Książka na stronie wydawnictwa klik

Komentarze

  1. Bardzo książeczka przypadła mi do gustu.Jest prosta treść a jakże wartościowa i te piękne obrazeczki dają niezwykłą magię książki.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej