Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

Wśród książek, które otrzymałam do recenzji od wydawnictwa Psychoskok znalazły się "Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka". Autorką tej książeczki jest Maria Boukef, Polka mieszkająca wiele lat w Tunezji.


"Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka" to zbiór wierszy głównie o zwierzętach. Pierwsza część to tematyka typowo egzotyczna. Możemy przeczytać o fenku, wielbłądach, pustynnych kozach, osiołkach, a także o znajomości sarenki z gazelą w pewnym zoo. W drugiej części temat rymowanek zmienia się- tu spotykamy bardziej znane nam zwierzęta-trzmiela, kreta, jaszczurkę, łosia czy bobra. Są też wiersze o jesieni i wiośnie. Na końcu książki znajdujemy natomiast zabawną rymowankę o hipopotamie, która chyba spodobała mi się najbardziej z całego zbioru.
Nie będę czarować, że książka mocno mnie zachwyciła. W mojej ocenie jest przeciętna. Jedne wierszyki spodobały mi się bardziej, drugie mniej. Niektóre są naprawdę zabawne, inne bardziej poważne. Mi zdecydowanie bardziej przypadła do gustu część druga, niż rymowanki o zwierzętach pustynnych. Te pierwsze mogą być jednak świetnym źródłem wiedzy dla dzieci- dzięki nim maluchy mogą poznać egzotyczne zwierzęta, o których nie słyszą na co dzień. W wierszach przeplata się wiele prawdziwych informacji dotyczących życia, wyglądu i zwyczajów tych zwierząt.
Na uwagę zasługują piękne ilustracje, są one rewelacyjnym dopełnieniem treści w książce. Widać, że są ręcznie malowane, a nie robione komputerowo. Ich autorem jest Olfa Boukef, przypuszczam, że rodzina autorki.Informacje praktyczne:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
Okładka: miękka
Liczba stron: 53
Cena: ok 10-14 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klikKomentarze

  1. Książeczka nie jest nudna pokazuje różne zwierzątka,dziecko ma okazję poznać ciekawe egzotyczne zwierzęta oglądając przy tym barwne obrazki.Jak dla mnie warto ją mieć w swoich zbiorach.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej