środa, 20 stycznia 2016

Uczymy dziecko właściwych zachowań

Wychowanie dziecka na przyzwoitego człowieka to obowiązek każdego rodzica. Nie jest to jednak takie proste, jak może się wydawać. Musimy włożyć trochę wysiłku w to, aby nauczyć naszą pociechę właściwego zachowania. Wpoić pewne normy, które obowiązują w społeczeństwie.
Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było dobrze wychowane. Jak to osiągnąć, kiedy zacząć? Myślę, że od samego początku- najpierw swoim przykładem, a później tłumaczeniem, zabawą, czytaniem książeczek.
Nauka przez zabawę, to jest to! Dziecko uczy się, a nawet o tym nie wie. U nas idealnie sprawdzają się książeczki, a już szczególnie te z naklejkami. Dziś chcę wam pokazać jedną z pozycji wydawnictwa Siedmioróg, która może wspomóc naukę dobrych zachowań.


"Uczę się dobrych obyczajów"- to edukacyjna książeczka z naklejkami, dzięki której nasze pociechy mogą poznać dobre zachowania. Na każdej stronie znajduje się wierszyk oraz miejsca na przyklejenie właściwych naklejek. Poruszone są tu takie tematy jak dbanie o higienę, używanie "magicznych" słów, właściwe zachowanie w domu oraz wśród ludzi. Pokazane są także rzeczy, których nie należy robić np. psuć zabawek, niszczyć książek. Zabawa z tą książeczką to idealny punkt zaczepienia, aby porozmawiać z dzieckiem o tym jak powinno się zachowywać. Każda strona to nowy temat do poruszenia. Ja po wyklejeniu wszystkich naklejek jeszcze raz porozmawiałam z Filipkiem na każdy z tematów. Poprosiłam, aby patrząc na obrazki sam opowiedział co należy robić, a czego nie. Myślę, że oboje dobrze się bawiliśmy, a jednocześnie synek zrozumiał kilka rzeczy.
Książeczka jest ciekawa i kolorowa, na pewno spodoba się każdemu maluchowi. Dzięki naklejkom korzystanie z niej jest jeszcze atrakcyjniejsze.
Filipek stwierdził, że książeczka jest bardzo fajna i na moje pytanie, czy poleciłby innym rodzicom, aby kupili ją dla swoich dzieci, odpowiedział, że tak, bardzo by polecił. Także macie rekomendację i mamy i dziecka;)
Zobaczcie na zdjęciach, jak fajnie się prezentuje:


Kilka dodatkowych informacji:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Liczba stron: 16
Cena: 9,20 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...