Mój przyjaciel Bóg Poradnik dla dzieci

Właśnie przeżyliśmy święta Wielkanocne. Szykowaliśmy pisanki, piekliśmy ciasta i zabraliśmy nasze dzieci na święcenie koszyczków. Czy jednak wśród tych wszystkich zwyczajów i przygotowań pamiętamy o tym, co najważniejsze? Czy tłumaczymy naszym dzieciom o co tak naprawdę chodzi?
Nie jest to łatwe. Jak rozmawiać z dziećmi o Bogu? Jak im wytłumaczyć to, co tak naprawdę nawet dla nas dorosłych jest jedną wielką Tajemnicą? Kiedy i od czego zacząć? Opowiadanie o cierpieniu Jezusa raczej nie jest dobrym pomysłem w przypadku małych dzieci. Lepiej zacząć od łatwiejszych spraw, stworzyć dzieciom obraz Boga-Ojca. Aby ułatwić sobie to zadanie warto sięgnąć po książki religijne. Dziś chciałabym Wam pokazać jedną z nich.

"Mój przyjaciel Bóg. Poradnik dla dzieci" to nowość, która ukazała się nakładem wydawnictwa Promic. Jest to krótka, zaledwie 32 stronnicowa książeczka, która w prosty sposób przybliża dzieciom postać Boga Ojca.
Bóg jest tutaj przedstawiony jako najlepszy przyjaciel. Na kolejnych stronach najmłodsi czytelnicy poznają Jego cechy. Dowiadują się, że przy Bogu zawsze mogą czuć się swobodnie, nie muszą martwić się niepowodzeniami. Że mogą z Nim rozmawiać, a nawet się bawić. Dzieci mogą poczuć Jego obecność i spotkać się z nim np. w modlitwie lub po prostu obserwując piękno świata. Pan Bóg-przyjaciel jest naprawdę blisko, pomaga, troszczy się i kocha każdego bezwarunkowo.

Książka podzielona jest na kilka króciutkich rozdziałów napisanych prostym językiem, idealnym dla dzieci. Jest tu dużo kolorowych ilustracji, co sprawia, że to idealna lektura dla tych najmłodszych czytelników.
Książka jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim mądra i wartościowa. Warto takie pozycje mieć w domowej biblioteczce.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Cena: 14,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa znajduje się tutaj


Komentarze

  1. W naszej domowej biblioteczce nie ma praktycznie książek religijnych ale teraz w okresie przedkomunijnym kilka by się przydało ;-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej